Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Šetřete energie i životní prostředí s předokenními roletami

Znáte to, celý rok platíte zálohy na energie a ve chvíli, kdy přijde konečné vyúčtování, prohýbáte se v kolenou. Ceny jdou stále nahoru, a pokud se nechcete nechat sedřít z kůže, je čas přemýšlet nad tím, kde na energiích ušetřit. Možná to nevíte, ale předokenní rolety vám tyto náklady pomohou snížit.

Rolety jako tepelná bariéra

Okno díky zataženým roletám nepřichází do přímého kontaktu s povětrnostními vlivy. Je tak chráněno před sněhem, mrazem i přímými slunečními paprsky. Rolety vytvářejí izolaci, která nepustí teplo dovnitř ani ven.

V zimě můžete díky staženým roletám ušetřit nemalé peníze za vytápění. Teplo se bude držet tam kde má, a to v místnosti. Navíc se okna nebudou rosit, jelikož mezi okenní tabulí a roletou cirkuluje teplý vzduch, který zabrání srážení par na skle.

V létě oceníte schopnost rolet odrážet sluneční paprsky. Již nebudou mít šanci vaši místnost dále prohřívat a vy tak ušetříte za klimatizaci. Systém venkovních rolet je vhodný například u podkrovních oken, kterými proniká slunečních paprsků nejvíce.

Další výhody předokenních rolet

Protihluková bariéra – Použitím rolet snížíte hladinu hluku přicházejícího zvenčí, a zároveň utlumíte nárazy krup, deště i zvuky větru. Bouřky již nebudou pro vaši rodinu tak děsivé.

Regulace světlaPředokenní rolety přijdou vhod především těm, kdo mají rádi na noc úplné zatemnění. Celkovým zatáhnutím dosáhnete efektu, kdy se vám do místnosti nedostane jediný paprsek. Světlo lze také regulovat částečným stažením rolety.

Ochrana soukromí i majetku – Již se nebudete muset bát odjet na dovolenou. Rolety váš domov pomohou chránit i před nevítanou návštěvou zlodějů. Díky úplnému zatažení nikdo neuvidí, co v jednotlivých místnostech ukrýváte. Zároveň se jedná o další překážku, kterou by zloděj musel překonat.

Venkovní rolety mají pro majitele domů i bytů nespočet výhod. Navíc je pořídíte v různých barevných provedeních, abyste je mohli dobře sladit s exteriérem. Milovníci moderní techniky a pohodlí určitě ocení možnost elektrického ovládání.