Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Severská inspirace

bytové doplňky

Pokud hledáte inspiraci na bydlení v severském stylu, navštivte internetový obchod Nordic Day, který se na tento styl v České republice specializuje. Na stránkách najdete spoustu fotografií, článků a výrobky nejoblíbenějších skandinávských značek.

Severský styl se dá charakterizovat slovy – střízlivé barvy, dokonalý design a funkčnost na prvním místě.

Domácnosti zařízené v severském stylu působí prostorně a vzdušně. Mezi barvami převládají černá, bílá, šedá a krémová, ovšem bytové doplňky bývají zdobeny i růžovou, modrou nebo třeba zelenou. Severský styl se vyznačuje častým používáním nadčasových geometrických tvarů a také motivy inspirovanými přírodou. Bytové doplňky jsou velmi nápadité a interiér úžasně oživí.

Nejsnadnějším způsobem, jak oživit interiér, je použití dekorativních polštářků. Jistě si zamilujete úžasné polštářky s potiskem, na kterých je překrásná severská příroda nebo různá zvířata. Dekorativní polštářky dodají nový vzhled Vaší pohovce či křeslu a okouzlí každou návštěvu. V obývacím pokoji, ale nejen v něm, se budou skvěle vyjímat také polštářky v tmavých barvách zdobené neonovými detaily.

Pokud se chystáte na celkovou proměnu interiéru, můžete začít výmalbou místností. Nejvhodnější je bílá barva, která pokoje krásně prosvětlí a opticky zvětší. Podlaha se nejlépe hodí dřevěná. Nábytek by měl být jednoduchý s čistými liniemi. Vybavení místností volte ve světlých odstínech.

Nejen v severských zemích je důležitý dostatek světla. Nedostatek přirozeného světla snadno vyřešíte pomocí vhodného vnitřního osvětlení, jako jsou lampy a bodová světla. Designové lampy a lustry krásně doladí vzhled interiéru.

Popusťte uzdu fantazii a dejte se do zařizování! Vytvořte si útulný domov, kam se každý den budete rádi vracet.