Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Sháníte výbavičku? Víme, co připsat na nákupní seznam a co naopak škrtnout!

dětský nábytek

Patříte k pyšným nastávajícím rodičům? Pak už nejspíš nějakou dobu shromažďujete dětskou výbavičku. Od rodiny a přátel dostáváte dupačky, nakupujete plenky v akci, zařizujete pokojíček… Na tom by ještě nebylo nic zvláštního. Ale nastávající rodiče většinou pořizují výbavičku pro novorozence. A po porodu zjistíte, že vaše děťátko rozhodně neunosí tolik dupaček a že by naopak potřebovalo víc oblečení ve větších velikostech. Zjistíte, že jste utratilispoustupeněz za výbavičku, kterou ani nevyužijete. Takže… co budete potřebovat a co raději nechat v obchodě?
Na čem nešetřit a připsat to na nákupní seznam?

• Vaše děťátko se dozajista neobejde bez dostatku plenek, osušek a dětského oblečení (hlavně dupaček, bodýček a pyžámek). Ale nezapomeňte, že děti hlavně v prvních měsících rostou jako z vody a s počty jednotlivých kousků to rozhodně není třeba přehánět. Nezapomeňte ani na dostatek dětské kosmetiky. Vlhčených ubrousků nebude mít (na rozdíl od dupaček) nikdy dost.
• S nákupy oblečení to nepřehánějte. Nenechte se unést a okouzlit rozkošnými chlupatými dupačkami a mějte na paměti, že žádné miminko nepotřebuje plnou skříň roztomilých oblečků, ze kterých za pár týdnů vyroste. Myslete prakticky a raději si do zásoby nakupte teploměr, dudlíky, lehátko do vany a třeba jídelní židličku.
• Samozřejmostí by měla být dětská postýlka a případně další dětský nábytek, který budete potřebovat.
• Kočárek si pořiďte s předstihem a jeho nákupu věnujte dostatek času. Budete s ním trávit spoustu času, tak jeho koupi nenechávejte na poslední chvíli. Myslete také na to, že z hlubokého kočárku miminko za pár měsíců vyroste a přijde čas na sportovní kočárek.

Bez čeho se obejdete a na čem můžete ušetřit?

• Nebesa, kapsáře, kolotoče nad postýlku a podobné vymoženosti raději ještě nekupujte. Vaše dítko ještě dlouho po narození podobné věci nevnímá a na navíc tyto drobnosti zbytečně chytají prach. Až přijde na stimulaci smyslů čas, poznáte to.
• Přebalovací pult nepotřebujete. Pokud tedy nemáte peníze na rozhazování a žijete v tak velkém bytě, že nevíte co s prostorem. Ostatní maminky si vystačí s jednoduchou přebalovací podložkou a nebudou se po čase muset vypořádávat s nepotřebným kusem nábytku.
• Plyšové hračky taky nepotřebujete. Dokud bude dítko všechno v jeho dosahu strkat do pusy, raději pořizujte plastové omyvatelné hračky.