Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Skupině TECHO vzrostl v roce 2012 zisk o 27 %, orientace na export se jí vyplatila

PRAHA, 11. února 2013 – Skupina TECHO, přední výrobce a dodavatel kancelářského nábytku a interiérů, dosáhla v roce 2012 obratu v celkové výši 1,17 miliardy Kč, při meziročním nárůstu zisku (EBIT) o 27 % na 41,6 milionu Kč. Pozitivní výsledky vykázal zejména export, podíl tržeb realizovaných v zahraniční vzrostl na 56 %, což jednoznačně potvrzuje roli skupiny jako exportně orientované firmy.

Navzdory stagnaci českého trhu s kancelářským nábytkem v loňském roce si skupina TECHO udržela klíčové pozice jak v České republice, tak na zahraničních trzích, kde své postavení soustavně posiluje. Setrvale vysokou profitabilitu vykazuje divize TECHO na Slovensku, která dosáhla tržeb přesahujících 320 milionů Kč a zisku ve výši 20 milionů Kč. Zvláštní pozornost si zaslouží výsledky v Rakousku, kde tržby v loňském roce vzrostly více než dvojnásobně, a úspěchem skončil i export do Velké Británie, největšího exportního trhu TECHO, s meziročním nárůstem o 15 %.

„Proexportní strategie je v podmínkách recese na domácím trhu nezbytná. Za posledních pět let stoupl podíl tržeb realizovaných v zahraničí o 30 %, přičemž se zvyšoval také podíl exportovaných vlastních výrobků. V loňském roce jsme zaznamenali nárůst vlastní výroby o 7 %, což s sebou přináší pozitivní důsledky jako zvýšení zaměstnanosti a produktivity práce,“ shrnuje výsledky Jiří Kejval, generální ředitel skupiny TECHO.

Rozhodující podíl na ekonomickém výsledku skupiny TECHO mají také realizace pro velké nadnárodní korporace, které se podílely na celkových tržbách 36 %, což představuje obrat 429 milionů Kč. „V letošním roce se pozornost společnosti bude i nadále soustředit na spolupráci s dlouhodobými partnery, a to především z bankovního a ICT sektoru. Důležitým rozhodnutím je strategicky rozvíjet schopnost skupiny poskytovat komplexní služby v regionech Blízkého a Dálného východu, Afriky a Skandinávie,“ uvádí Ondřej Vanko, ředitel divize KA TECHO.

„Rok 2013 bude ve znamení pokračujícího posílení finanční pozice společnosti, která významně pokročila už loni. Budeme také pokračovat v investičním programu do unikátní laserové technologie, kterou máme jako jediní ve střední a východní Evropě a mezi prvními na světě,“ uzavírá Kejval.


O společnosti

TECHO, a.s., patří k předním evropským výrobcům a dodavatelům kancelářského nábytku a je jednou z největších společností v České republice, která poskytuje komplexní služby v oblasti výstavby komerčních interiérů na klíč (tzv. fit-out řešení) pro celou řadu nadnárodních i lokálních firem v Evropě a na Blízkém východě.

Společnost je od roku 2008 součástí nizozemské skupiny Royal Ahrend NV, která patří mezi tři největší výrobce kancelářského nábytku v Evropě.

Klientelu společnosti tvoří významné bankovní domy, finanční ústavy, mezinárodní společnosti, vládní organizace a veřejné instituce. Její pobočky dnes najdeme ve Velké Británii, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Rumunsku, Chorvatsku, Rusku, Gruzii, na Ukrajině a také v Číně a ve Spojených arabských emirátech. Podnikatelské aktivity TECHO však sahají i do exotičtějších oblastí, například do africké Nigérie a Gabunu či na karibský ostrov Trinidad.

V případě zájmu o bližší informace, prosím, kontaktujte:

Stance Communications, s.r.o.

Iveta Černá

Tel.: +420 725 015 374

E-mail: iveta.cerna@stance.cz