Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Společnost Weber přináší do grilování design a inovace!

Historie společnosti Weber je velmi dlouhá. Zdá se to téměř neuvěřitelné, ale špičkové a designově perfektní grilvyrábí už od roku 1952!

Portfolio produktů společnosti Weber je velmi široké – od grilů až po speciální grilovací příslušenství a brikety. Vybere si opravdu každý. Pro milovníky klasického grilování na dřevěném uhlí, případně briketách, jsou určeny grily kotlové. Mají charakteristický tvar a jsou vybaveny poklopem, což umožňuje grilování prakticky za jakéhokoliv počasí. Grilování na uhlí je romantické, ale nese s sebou i drobné nepohodlí – příprava může být trochu zdlouhavá, griluje se na předem připraveném žhavém základu. Nebyl by to ale Weber, kdyby nevnesl i do tohoto typu grilování několik inovací, které přípravnou fázi zjednoduší a díky nimž bude výsledek perfektní! Dřevěné uhlí je sice cenově zajímavé, ale hoří nestejnoměrně a žhne poměrně krátkou dobu. Na přípravu jídla je potřeba použít velké množství paliva a výsledný dojem může pokazit poletující popel. S grilovacími briketami Weber Premium tyto obtíže odpadají – při použití startovacího komínu Rapidfire a podpalovacích kostek Weber dosahují optimální teploty už po třiceti minutách. Teplo vydávají rovnoměrně a nedohořelý materiál je možné opět použít. Stačí jen po ukončení grilování uzavřít větrací otvory a brikety samy zhasnou.

Moderní doba je rychlá a nese s sebou i požadavek na zdravé stravování a snadnou přípravu jídla. Pro ty, co grilují často a oblíbili si zeleninu a ryby, jsou ideální grily plynové. Příprava jídla je rychlejší, jsou opatřeny speciálním poklopem, který zajistí lepší chuť a šťavnatost připravovaného jídla a oproti grilům kotlovým mají regulační ventil, kterým je možné měnit intenzitu plamene. Při grilování na plynu nevznikají splodiny hoření jako u grilů kotlových, uživatel proto není obtěžován kouřem a poletujícím popelem. Plynové grily Weber jsou vybaveny krytem z ocelového plechu nebo nerezové oceli, do kterého proudí skrz vyvrtané dírky plyn z hořákových trubek. Nahromaděný plyn je pak bezpečně zapálen elektrickou jiskrou a to i při silném větru.

Summit S-470

Grilování na terase nebo na balkóně? S elektrickými grily Weber žádný problém! Elektrické grily Weber jsou naprostou jedničkou na trhu a díky propracované technologii představují grilovací revoluci. Skalní příznivci grilovaní vnímají elektrické grily spíše jako ohřívače, ale produkty Weber poskytují vynikající výsledky a chuť srovnatelnou s pokrmy připravenými na plynu či briketách. Jsou opatřeny vysokým poklopem a umožňují tak přípravu i objemnějších druhů potravin. Jejich nespornou předností je snadná manipulace a bezpečnost. Díky speciálnímu tvaru je tuk odváděn do mísy ve spodní části grilu a potraviny jsou proto připravovány velmi zdravě. Nejnovější modelová řada přichází s celou řadou inovací – větším grilovacím roštem a samonosnou konstrukcí.

Weber Q 240 Stand

O značce Weber®
Americká společnost Weber-Stephen Products sídlí v Chicagu ve státě Illinois v USA. Již v roce 1952 vytvořil zakladatel společnosti George Stephen první kotlový gril s poklopem. Tento základní princip využívají všechny grily Weber® dodnes. Široké portfolio zahrnuje grily na dřevěné uhlí, plynové i elektrické grily různých velikostí, s různou výbavou a bohatou nabídkou příslušenství. Weber® vyrábí produkty, které se vyznačují vysokou kvalitou a funkčností. Weber® také grily neustále vyvíjí a inovuje. Mezi nejvýznamnější vynálezy patří kromě již zmíněného kotlového grilu, který je vlajkovou lodí firmy, i patentovaný systém Flavorizer Bars®, který tvoří základ plynových grilů, tak i zapalovač briket Rapidfire®, který rychle a efektivně rozpálí palivo v kotlových grilech. Weber® to je výjimečné potěšení a synonymum pro kulturu grilování.
Vice informací na www.weber.com