Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Tepelné čerpadlo a jak s ním uspořit?

Tepelná čerpadla od společnosti Tenaur jsou skvělou volbou pro vytápění vašeho domu. Nejen, že představují ekologickou variantu vytápění domu, ale tato investice se vám také vyplatí ekonomicky. Návratnost investice do tepelného čerpadla se pohybuje okolo 8% ročně. Jak ještě více ušetřit pomocí tepelného čerpadla?

 

Kdy byste měli uvažovat o tepelném čerpadlu? Vždy.

Tepelná čerpadla jsou vhodná jak pro novostavby rodinných domů a komerčních objektů, ale také představují ideální řešení pro renovaci vašeho stávajícího topného systému. Vyměňte svůj starý kotel na tuhá paliva za tepelné čerpadlo a už nikdy vás nebude čekat nekonečné přikládání a práce spojená s přípravou tuhých paliv pro kotel.

Jaké zvolit tepelné čerpadlo?

Tepelná čerpadla můžete vybírat na stránkách společnosti Tenaur, která patří do skupiny ČEZ, a je největším dodavatelem tepelných čerpadel v Česku. Zvolit můžete ze čtyř typů, podle principu fungování tepelného čerpadla:

  • Tepelné čerpadlo vzduch/voda
  • Tepelné čerpadlo země/voda
  • Tepelné čerpadlo voda/voda
  • Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch

Nejprodávanější a nejčastější volbou zákazníků se stává tepelné čerpadlo typu vzduch/voda. Jeho největšími výhodami je vysoká ekonomická návratnost, díky příznivým pořizovacím nákladům a zároveň vysokému výkonu čerpadla. Také se stává vhodnou volbou téměř pro každý pozemek, dům nebo jiný objekt. Životnost tepelného čerpadla vzduch/voda od společnosti Tenaur se pohybuje až okolo 30 ti let.

Společnost Tenaur dodává na český trh jen to nejlepší z nejlepších. Proto vsází na kvalitu, profesionalitu a zkušenost švédské značky Nibe s dlouholetou tradicí. Tepelná čerpadla Nibe pořídíte výhodně včetně montáže a zajistíte si tak kvalitní otopný systém pro vaši domácnost.

Jak ještě více ušetřit s tepelným čerpadlem?

S dotačním programem Nová zelená úsporám! Tento projekt vznikl za účelem podpory domácností, které chtějí ulehčit planetě instalací ekologicky nenáročného tepelného čerpadla. Vyměnit můžete, jak svůj stávající kotel, nevyhovující předpisům, nebo instalovat novou jednotku do vašeho nového bydlení.

Zažádat o dotace Nová zelená úsporám musíte jako vlastník nemovitosti zkolaudované jako rodinný dům nebo jako objekt určený k bydlení. Žádné další podmínky nejsou stanoveny, požádat o dotaci můžete tedy před instalací, během i po dokončení instalačních prací.

Získat lze krásná částka 25 000 až 100 000 Kč. A to už je pořádný důvod pro zažádání o dotaci Nová zelená úsporám. Nejvíce se pak vyplatí, co nejkomplexnější opatření na snížení energetické náročnosti domu.

Tip na závěr

Zajímavá pro vás také může být kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaické elektrárny, kdy se váš dům stane naprosto energeticky nezávislým. Ušetřit se pak s touto kombinací systémů dá až 80 % nákladů na ohřev vody a vytápění.

Zjistěte, jaké jsou možnosti vytápění vašeho domu přes jednoduchý poptávkový formulář. Odborníci ze společnosti Tenaur s vámi zkonzultují nejlepší řešení vytápění vaší nemovitosti, zajistí odbornou instalaci i následný pravidelný servis tepelného čerpadla Nibe.