Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Tiché a úsporné ventilátory pro řízení vlhkosti a teploty v domě

Prakticky nedávno byly představeny ventilátory Intellivent, které znamenají zcela nové standardy zohledňující požadavky zákazníků na větrání.

Konstrukce nízkonapěťového 12 V motoru ventilátoru zabezpečuje velmi nízkou spotřebu el. energie pouhých 5 W. Při skutečně výborném pracovním výkonu ani nepoznáte, že ventilátor pracuje.
Za běžného provozu dosahuje hlučnosti pouhých 22 dB, což je téměř neslyšitelné. A co víc, konstrukce ventilátoru je navržená i pro nepřetržitý provoz bez ztráty výkonu. Přístroj je schopen pracovat nepřetržitě 60 000 hodin, což se rovná zhruba 7 rokům provozu.
Pro ventilátory Intellivent je charakteristické jednoduché ovládání s mnoha možnostmi nastavení, všude vidíte precizně odvedenou práci a důmyslná řešení.

Ventilátor Fresh Intellivent je určen k řízení vlhkosti, a ventilátor Intellivent Celsius k přenosu teplého vzduchu. Technologický pokrok nelze zastavit , a proto firma Fresh přináší do již naprosto technických vyspělých a uživatelských příjemných vlastností ventilátorů další vylepšení.

Nejpodstanější novinkou je možnost přizpůsobení zcela automatického programu řízení vlhkosti velikosti koupelny a provoznímu režimu tak, aby splňoval prakticky jakékoliv individuální požadavky zákazníků. Na ventilátoru Fresh Intellivent můžete ve třech krocích nastavit vlhkost v závislosti na velikosti koupelny nebo jejím provozování.


Uvedeme příklad- pokud máte koupelnu velkou a je používana pouze občasně, zvolíte si odezvu na vlhkost v režimu „pomalý“. Pokud je ovšem koupelna menších rozměrů a velmi často využívana třeba 4- člennou rodinnou, zvolíte so odezvu v režimu „rychlá“. Tím docílíte , že ventilátor bude reagovat na sebenepatrnější nárůst vlhkosti a okamžitě bude uveden do provozu, aby nedocházelo ke vzniku vlhkých míst apod.

Ventilátor nabízí i funkci, která vyřadí řízení vlhkosti. Funkce může být využita třeba při nepřetržitém odvětrávání vlhkých prostor ( velmi jednoduchým stiskem tlačítka CONSTANT přepnete ventilátor do nepřetržitého provozu) a nebo během dlouhodobé nepřítomnosti , kdy Vám občasné provětrání zabezpečí funkce atutomatického provětrávání (pokud ventilátor není více než 26 hodin v provozu, vestavěný program zajistí odvětrání po dobu 1 hodiny.
Při zapojení ventilátoru v kombinaci s tlačítkovým vypínačem můžete přerušit jeho chod např. při koupeli ( je Vám nepříjemné proudění vzduchu způsobené ventilátorem). Po ukončení lázně zase jednoduchým stisknutím uvedete ventilátor do provozu. Výrobce pamatoval i na starší zástavby, kde by byly problémy s elektroinstalaci. V tomto případě nahradí funkci extérního tlačítkového vypínače tažné lanko.

Vzájemnou kombinací a individuálním nastavením Vám ventilátor splní všechny Vaše nároky na větrání
Elektrické schéma zapojení 1 – řízení vlhkosti
Elektrické schéma zapojení 2 – řízení vlhkosti a časovač v kombinaci se světelným vypínačem.
Elektrické schéma zapojení 3 – řízení vlhkosti a časovač v kombinaci s externím tlačítkovým vypínačem.


Ventilátor Intellivent Celsius určený k přenosu teplého vzduchu z přetopených do chladnějších místností doznal změny v nastavení rozsahu, teplotního rozmezí. Uživatel si může nastavit spouštěcí teplotu a současně i hysterzi. To např. znamená , že pokud teplota ve vytápěné místnosti dosáhne např. 26 °C, ventilátor se uvede automaticky do provozu a při dosažení dolní hranice( např. při nastavené hysterzi 3 K) ventilátor při poklesu teploty pod 23 °C automaticky vypne a nebude docházet k dalšímu řízenému pokasy teploty v místnosti.


Pro max. otáčky ventilátoru ( rychlý nárůst tepla v místnosti) použijete externího vypínače. Jeho přepnutím se dostanete do režimu BOOST a dochází k rychlejšímu odvodu vzduchu z přetopené místnosti
Ventilátory Intellivent mohou být dodávany s širokým příslušenstvím ( potrubí, zpětné klpaky a venkovní i vnitřní mřížky pro průměr 100 nebo 125 mm), které velmi usnadňují vlastní instalaci. V kombinaci s vynikajícími technickými parametry ventilárů Intellivent vytvářejí všechny předpoklady pro uživatelské příjemné ovládání a dlouhý spolehlivý provoz.

Ventilátory Intellivent představují novou éru v návrhářské a funkční tvořivosti. Přední odnimatelný kryt je zhotoven z bezbarvého ABS plastu, jež je zevnitř chráněn vysoce odolnou barvou s kovovým základem. Tím byla získána hloubková probarvenost povrchu, která je velmi estetická a v dokonalé harmonii s dalšími doplňky každé moderní místnosti. Přední kryty jsou dodávány v různých barevných provedeních, aby vhodně doplňovaly ostatní zařízení. Viditelné lopatky ventilátoru nejen propůjčí vzhled ve stylu retro, ale současně i zabezpečí velmi nízkou hladinu hluku.

Více naleznete na www.nativa.biz