Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Troje dveře do moderního interiéru

TALIA FINAL satinato modré

V interiérovém designu přichází doba velkých a členitých prostorů. Potřeba rozšiřovat a opticky zvětšovat místnosti je stále markantnější a to nejen v malých bytech. Podle největšího výrobce interiérových dveří v České republice, společnosti SAPELI, se jedná o dlouhodobý trend, který právě v letošním roce významně eskaluje. Díky vhodným řešením, mezi která patří i výběr interiérových dveří správného typu a parametrů, mohou všichni ti, kteří v bytě či domě bojují o každý centimetr nebo se cítí stísněně, získat s malým úsilím více místa a dát nový rozměr svému domovu. Začněte právě u dveří a nechte si poradit odborníky na slovo vzatými.

Celoskleněné dveře – téměř nekonečný prostor

Byť se nejedná o tradiční prvek českých domácností, celoskleněné dveře jsou perfektním řešením při snaze o prosvětlení prostoru a jeho optické zvětšení. Velikost dveří můžete zvolit různou, od běžných standardů po celé prosklené stěny. Stejně tak je možné se rozhodnout mezi klasickým otočným otevíráním, přes kyvné či posuvném, které navíc při zabudování do stěny ušetří spoustu místa. Pokud se nebudete bát vybourat část zdi právě za účelem zvětšení průchodu, nabídne vám skleněná plocha nejen více světla, ale také optické zvětšení prostor. Ze dvou samostatných menších pokojů můžete mít v jednu chvíli jeden velký.

Pokud sáhnete po skleněných dveřích, rozhodně se nemusíte bát o bezpečnost svou nebo svých dětí, ani vás nemusí děsit jejich údržba. Tvrzená skla k tomu využívaná jsou nejen extrémně pevná, ale také svou povrchovou úpravou uzpůsobená každodennímu používání. „Sklo představuje povrch budoucnosti. Jeho nevyčerpatelný potenciál tkví nejen ve vysoké funkčnosti, ale také v jeho estetičnosti. Proto jsme pro letošní rok připravili pro naše zákazníky ucelený program celoskleněných dveří SAPGLASS. Věřím, že z široké nabídky rozměrů, typů a povrchových úprav si vybere každý. Navíc se může o svých individuálních představách poradit např. v našich Sapeli Centrech,“ vysvětluje zástupce Sapeli, Dušan Vrtal. Nová nabídka společnosti SAPELI je opravdu unikátní a některé typy skel, jako například GRADUEL, nenajdete u žádného jiného českého výrobce. Komplexní nabídka SAPGLASS v sobě skrývá pestrou škálu skel s motivy navrženými přímo pro SAPELI. A pokud se vám nechce nikde jezdit, své dveře na míru si můžete naplánovat také prostřednictvím online konfigurátoru na www.sapglass.cz.

SAPGLASS KYVNE KOUPELNA

SAPGLASS KYVNE KOUPELNA

Dveře od podlahy až ke stropu

Stále nejste přesvědčení pro sklo a máte raději dřevo? I pro vás se najde zajímavé řešení. Pocitu vzdušnosti a elegance dosáhnete díky průchodu až ke stropu. Navíc takto vysoké dveře přinášejí jistou míru velkoleposti a luxusu, vzpomeňte si na antické paláce. „Tento druh dveří byl dříve spíše podpultovou záležitostí. S rostoucím počtem požadavků na jejich výrobu jsme se však rozhodli, že je zařadíme do standardní nabídky a ve standardu nabízíme dveře až do výšky 272 cm,“doplňuje Aleš Ullmann, designér a technický specialista jihlavské společnosti SAPELI.

HARMONIE LIVRE Nadsvětlík

HARMONIE LIVRE Nadsvětlík

Reverzní otočné dveře – otočte svůj domácí svět

Pokud nechcete nebo nemůžete do svého interiéru tolik zasáhnout, ale problém s omezeným prostorem v jednotlivých místnostech vyřešit potřebujete, můžete zvolit další netradiční, ale méně atypickou záležitost – reverzní otočné dveře. Do malých panelákových nebo činžákových bytů můžete instalovat dveře, které se otevírají naopak, tedy do zárubně. Reverzní systém, navíc s jednoduchými a přímými liniemi z nich vytvářejí praktický a nadčasový doplněk do každého moderního interiéru.

DOMINO Sapdecor beton timber

DOMINO Sapdecor beton timber

Více na www.sapeli.cz