Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Úplné zatemnění i ve dne – venkovní žaluzie

Ukázky venkovních žaluzií

Spousta lidí potřebuje zajistit co největší zatmění místnosti i přes den. Nejčastějším důvodem bývá nutnost spát přes den. Takového zatmění nejlépe docílíte s kvalitními venkovními žaluziemi. Tento exteriérový stínící prvek vám umožní nejen úplně pokoj zatemnit, ale také plynule regulovat přirozené osvětlení.

Od úplného vytažení a plného světla přes částečné zatemnění dle potřeby až po úplné zatemnění pokoje. Samozřejmě existují různé typy venkovních žaluzií od různých výrobců. Některé žaluzie zatemní místnost více, jiné méně. Výběr je na vás.

Použití venkovních žaluzií

Venkovní žaluzie s možností regulace přirozeného světla se používají nejen v rodinných domech a bytech, ale také v kancelářích, administrativních a komerčních objektech, ve výrobních halách, ve školách, nemocnicích či polyfunkčních objektech. Úplné zatemnění se používá nejčastěji asi v těchto případech:

  • když chcete spát po noční směně,
  • když chcete v klidu přes den uspávat děti
  • když potřebujete přes den v kanceláři promítat například firemní prezentaci
  • když chcete mít úplné soukromí

Vlastnosti venkovních žaluzií

Venkovní žaluzie mají mnoho nesporných výhod, především zachycují přímé sluneční teplo a v létě pomáhají udržet místnost relativně chladnou. V zimě naopak fungují obráceně, pomáhají udržet v místnosti teplo a pomohou vám ušetřit část nákladů na vytápění objektu. Působí také jako bezpečnostní prvek i protihluková bariéra. Na rozdíl od látkových rolet venkovní žaluzie nezabraňují během stínění větrání pokoje a v neposlední řadě velmi dobře odolávají povětrnostním vlivům.

Venkovní žaluzie můžete ovládat buď ručně nebo pomocí dálkového ovládání s možností nastavit různé druhy automatiky (tepelné, časové, sluneční, větrné aj.). Opět záleží na vašich potřebách.

Hodně štěstí při výběru a nákupu venkovních žaluzií!

Společnost Svět oken, s.r.o. patří mezi přední české výrobce a prodejce výrobků prvotřídní kvality. Nabízí zejména plastová okna, hliníková okna, vchodové dveře, garážová vrata, stínící techniku a mnoho dalších doplňků. Česká výroba oken a dveří je zárukou nejvyšší kvality. O kvalitě našich výrobků mohou mluvit desetitisíce spokojených klientů.