Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Úsporné a designové vytápění konvektory od společnosti MINIB

Trendem v oblasti moderního vytápěni se zaměřeni na úspory energie a špičkový vzhledinteriéru spolu s bezpečnýma efektivním vytápěním splňuji otopná tělesa – konvektory.

Společnost MINIB se jako jeden z největších českých certifikovanýchvýrobců konvektorů dlouhodobě řadí k významným evropským producentům. Tato ryze česká společnost vyrábí své produkty z vysokojakostního materiálu s dlouholetou životností. Technologie a zařízení vyvinuté na míru umožňují dokonalou optimalizaci všech druhů výrobků a flexibilitu výroby.

Kompletní sortiment testuje společnost v akreditované nezávislé zkušební komoře a garantuje tudíž topné a chladící výkony. MINIB je držitelem certifikátu ISO 9001, mnoha užitných vzorů a patentů. Za své výrobky obdržel řadu tuzemských i zahraničních ocenění.

Co je konvektor?

Konvektor je účinné, moderní, úsporné a estetické otopné těleso, které se vyrábí z nerezového žlabu vybaveného výměníkem tepla, popř. ventilátorem. Estetickou hodnotu konvektoru dotváří, hliníková, dřevěná nebo nerezová mříž, která je jedinou viditelnou částí tělesa. Proto je konvektor z estetických důvodů vhodný do prostor, v kterých by radiátor nepůsobil dobře

Jak funguje konvektor?

Konvektor funguje na principu konvekce. Chladný vzduch nasávaný z místnosti proudí přes teplý výměník a ohřátý vzduch proudí do prostoru místnosti. Teplo uvolňované z celé délky konvektoru vytváří tepelnou clonu, která odděluje prostor interiéru od chladné okenní plochy. Opačný princip platí i pro dochlazování.

Proč právě konvektor?

· Úspora energie

· Velká dynamika vytápění a dochlazování

· Nízký objem vody

Díky nízké potřebě vody tělesa okamžitě reagují na vytápění či dochlazování interiérů.

Dalšími významným prvky jsou:

· schopnost uspokojit i individuální atypické požadavky zákazníků a zhotovit konvektory přesně podle přáni, například obloukové nebo úhlové tvary s rozličnými spoji.

· uživatelský komfort

· bezpečnost a spolehlivost.

Produktová řada obsahuje nejrůznější druhy konvektorů:

Kromě podlahových, jsou dodávány samostojné a nástěnné . Do mokrého prostředí (bazény, koupelny ) jsou nabízeny otopné lavice s žulovou nebo dřevěnou krycí deskou.

Unikátní a jedinečnou řadou společnosti MINIB jsou nástěnné DESIGNOVÉ konvektory, které využívají nejen principu konvekce, ale i sálání. Tyto otopná tělesa jsou nejen významným designovým doplňkem bytů a representativních prostor, ale splňují i požadavky na velkou dynamiku vytápění.

Princip konstrukce designových konvektorů vyvinutých společnosti MINIB je v tomto oboru ojedinělý a nebyl doposud žádnýmjiných výrobcemaplikován. S úspěchem byl zaregistrován jako průmyslový vzor.

Pokud jde o materiál čelní (sálavé) desky, závisí plně od požadavků zákazníka, kterému firma MINIB dokáže vyrobit řešení na míru. Zákazník si může vybrat mezi různými druhy kamenných materiálů,skel a hliníkových kompozit. Povrchy mohou být upraveny podle jeho speciálního přání, tak aby harmonicky splynuly s jeho interiérem.

www.minib.cz