Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Vchodové dveře ze dřeva nelze ničím napodobit

dveře ze smrkového masívu

Dřevo je unikátním materiálem. Krom exkluzivního vzhledu, který opět přichází do módy, má své nezastupitelné místo v našich domácnostech i proto, že je velmi odolné, trvanlivé, takřka nesmrtelné. Vždyť kolik dřevěných předmětů nám zbylo po předcích? Poctivé vchodové dřevěné dveře najdeme ještě na hradech, zámcích a dalších historických objektech. Dřevo je nesmrtelné a zároveň nadčasové. To lze říci o málokterém materiálů. Když už najdeme materiál, který vyniká vysokou životností, často se stane, že tato vlastnost přijde vniveč, neboť tento materiál a jeho vzhled vyjde jednoho dne z módy. Se dřevem se toto nikdy nestane. Dřevo bylo, je a bude vždy trendem.

 

Poctivé dveře ze smrkového masívu vykouzlí teplo domova

Dřevo vyniká mimo jiné i jednou mimořádnou vlastností. Umí vykouzlit to pravé „teplo domova“. Jedná se tak o skvělý materiál pro vchodové dveře. Nabízíme vám vchodové dveře z českého smrkového masívu, které se stanou perfektními vchodovými dveřmi vašich domů, chalup, chat, dřevostaveb i dalších objektů. Dveře o celkovém profilu 42 mm lze osadit i do stávající ocelové nebo jiné zárubně. S dveřmi o profilu 68 mm dodáváme rámovou zárubeň, rovněž ze smrkového dřeva – tyto dveře nelze osadit do stávající ocelové zárubně. Na přání můžeme vyrobit dveře i z jiné dřeviny, než je smrk.

dveře ze smrkového masívu

 

Rádi vám vyrobíme dřevěné dveře na přání!

Řídíme se heslem „Náš zákazník, náš pán,“ i proto vám rádi vyrobíme dveře na míru. Je libo dveře v atypických rozměrech, nebo dveře v kompletu s bočním nebo horním světlíkem? Není problém. Stačí si jen vybrat.

dřevěné dveře

 

Zajímavou variantou vchodových dveří jsou smrkové palubkové dveře
Zajímavé a atraktivní řešení nabízí kvalitní české zateplené palubkové dveře ze smrkového masívu. Krom plných jednokřídlých palubkových dveří běžných rozměrů se opět umíme přizpůsobit i vašim potřebám. Nabízíme vám proto palubkové dveře s prosklenými plochami, dveře dvoukřídlé i dveře atypických rozměrů. Standardně dodáváme dveře pouze s kartáčovaným povrchem bez další úpravy.

dřevěné dveře

 

Péče o dřevěné dveře není náročná

Vchodové dveře z poctivého dřevěného masívu vám mohou dobře sloužit i dlouhá léta. Péče o ně není náročná, stačí je znát pár základních doporučení. Když budete své dřevěné dveře pravidelně ošetřovat speciálními přípravky na dřevo a vyhnete se agresivním saponátům, mohou vás dřevěné dveře provázet po celý život. Na dřevo mají blahodárný vliv oleje a vosky, kterými je třeba dveře ošetřit poté, co je dokonale očistíte. Přípravky na bázi včelího vosku dodají dřevěným dveřím požadovaný lesk a brání po určitý čas usazování prachu.

dřevěné dveře

 

I proto, že některé dveře dodáváme bez povrchové úpravy, je třeba se zmínit i o tom, čím dveře ošetřit na povrchu. Například naše palubkové dveře je vhodné opatřit alespoň třemi vrstvami kvalitního laku. Protože dřevo může trpět pod vlivem působení slunečního záření, doporučujeme používat speciální tvrzené laky a opakovaně dveře natírat vždy po pěti letech.

 

Dřevo přirozeně tepelně a zvukově izoluje

Dřevo je ideálním materiálem pro vchodové dveře i proto, že se jedná o přirozený tepelný a zvukový izolant. Tyto vlastnosti právě u vchodových dveří oceníte. Odolávají i povětrnostním podmínkám.Navíc nikdy nevyjdou z módy, nikdy nezestárnou a brzy se stanou nedílnou součástí vašeho domu. Jsou zkrátka dokonalé! Nezapomeňte na kvalitní bezpečnostní kování – doporučujeme českého výrobce Rostex.