Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Venkovní stínění – po kterém typu sáhnout?

Máte pokoj na jihozápad a souboj s letním parnem se vám nedaří vyhrát? Pořiďte si kvalitní venkovní stínění, které vám tento boj usnadní. Jaké typy venkovního stínění se vám nabízejí?

 

 

Tropické teploty jsou opět tady a podle odborníků ještě nějakou dobu vydrží. Získejte proti nim spolehlivého spojence – venkovní stínění. Možností máte víc než dost: venkovní žaluzie, markýzu nebo rolety. My se dnes podíváme na různé typy poslední zmiňované.

Jaký problém chcete vyřešit?

Venkovní stínění nemusí být jen praktickým řešením, díky kterému v zimě zabráníte tepelným ztrátám a v létě zase proniknutí tepla do interiéru, může navíc fungovat jako působivý designerský prvek a zvuková bariéra.

Výhody screenových clon

Screenové rolety se vyrábí z polyesterového a skelného vlákna a umožní vám jednu příjemnou výhodu – díky nim k vám dovnitř nikdo neuvidí, ale vy si i nadále budete moci užívat výhled ven. Hodí se k zastínění větších i menších oken a zajistí, že se váš interiér nebude přehřívat. Kromě toho jsou odolné vůči vlivům počasí, takže je jen tak něco nezničí. Některé typy mohou být řízeny elektrickým pohonem, jiné lze ovládat manuálně. Seženete je v různých barevných variantách i provedení.

Venkovní rolety – proč si je vybrat?

Nejen, že váš interiér ochrání před úniky tepla během zimních měsíců a v létě zase před neúnosným vedrem, ale budou také fungovat jako zabezpečení proti zlodějům. Takže pokud pátráte po něčem, co ve vás posílí pocit klidu, až se zase vypravíte na dovolenou, jsou venkovní rolety ideální volbou. Pořídit si můžete také speciální bezpečnostní model, který vám dá jistotu.

Venkovní rolety lze namontovat dodatečně. Lepší však je, když se s nimi při stavbě domu počítá – v takovém případě se montují pod omítku, aby jejich box nešel vidět.

Stínění do zimní zahrady

Pro větší pohodlí můžete zimní zahradu zastínit pomocí screenových rolet, které se na okenní rám umisťují z vnější strany a zabírají tak méně místa než stínění vnitřní. Opět vám poslouží jejich schopnost chránit vás před zraky kolemjdoucích. Můžete v klidu odpočívat v příjemném prostředí a vychutnávat si naprosté soukromí a pohled na rozkvetlou zahradu.