Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Vypadá to jako hračka – při výměně dveří se ale raději poraďte s odborníky!

Tento článek je především pro ty, kteří si myslí, že téměř vše si mohou doma udělat sami. U spousty věcí je to jistě pravda. Ale ne tak docela u výměny dveří, což se pro mnohé z vás může zdát jako „hračka“. Ještě před samotnou výměnou totiž musíte znát odpověď na spoustu otázek. Ty však znají jen skuteční odborníci. Jaké to jsou? Zde je několik z nich. Jaké dveře vybrat? Jaké se hodí k vybrané barvě stěny? Nebude se barva dveří „tlouct“ s barvou podlahy? Měly by být vnitřní dveře posuvné, do pouzdra, vysoké až ke stropu, se skrytými zárubněmi, pravé nebo levé? A co kliky, budou se hodit do konceptu domu či bytu? Bude vše do sebe zapadat?

Odborníků není nikdy dost, ale pokud jste z Prahy nebo z Mladé Boleslavi, máte velké štěstí, protože odborníky potkáte doslova na každém kroku. Nevěříte? Zde je důkaz: Společnost DODO for life má jen v Praze sedm značkových prodejen, kde najdete dveře a zárubně značky SAPELI, což je největší domácí výrobce dveří s více než stoletou tradicí. Na showroomech DODO for life najdete desítky a stovky různých typů dveří. Ale to není vše. Další showroom DODO for life  najdete také v Mladé Boleslavi.

Neztraťte se při výběru!

Vybrat si dveře ušité na míru přímo vašemu vkusu je dnes možná složitější než kdy dříve. Kombinace interiérových dveří a zárubní je prakticky nekonečně variabilní a už jen zorientovat se v nich může zabrat spoustu času. „Je proto rozhodně lepší, pokud se před samotným rozhodnutím poradíte s odborníkem. V showroomech SAPELI společnosti DODO for life si lidé mohou nejen vše osahat, ale s našimi odborníky najdou řešení, o kterých dosud možná ani neměli tušení. Jsem si jistí, že u nás najdete ten nejlepší personál, který vás velmi rád obslouží a se vším poradí,“ říká Lucie Stanovská z firmy DODO for life.

V showroomech SAPELI společnosti DODO for life ale nenajdete pouze odbornou pomoc a rady při výběru těch správných dveří. Vyřídíte zde i vlastní nákup. Pracovníci showroomu zařídí také samotnou montáž a záruční a pozáruční servis. Možná víte přesně, jaké dveře hledáte, a v tom případě gratulujeme. Víme ale, že mít od začátku jasnou představu o estetice nového interiéru není vůbec nic jednoduchého. Od toho jsme tu my v showroomech společnosti DODO for life,“ dodává Lucie Stanovská.

Na co si dát pozor?

To, co hraje největší roli při rozhodování, jaké dveře do nového domu či rekonstruovaného bytu zvolit, je čas. „Vybírejte dveře, hned jak začnete přemýšlet o stavbě nebo rekonstrukci. Čím později začnete, tím budete mít bohužel omezenější výběr. Nezapomeňte také na to, že dveře musíte montovat až po dokončení podlahových krytin,“ upozorňuje odborník ze společnosti DODO for life.

Čas jsou peníze

Je proto dobré počítat s časovou rezervou. Samotný výběr dveří trvá většinou od jednoho do pěti týdnů, i když právě návštěva showroomu a konzultace s odborníkem přímo na místě může tuto fázi významně zkrátit. U samotného zaměření, které realizují technici či prodejci poboček, je potřeba počítat se dvěma až čtyřmi dny. Nějaký čas zabere také samotná výroba dveří. „U standardních dveří trvá výrobní proces šest týdnů, u atypických je třeba počítat s o něco delším časem dodání,“ poznamenává Lucie Stanovská . Již při objednávce budete znát termín dodávky dveří k prodejci. Následně si s vámi domluví termín montáže.

Proč dveře od DODO for life?

Na showroomech společnosti DODO for life najdete výhradně interiérové dveře a zárubně značky SAPELI, která je lídrem na trhu interiérových dveří a zárubní. Dveře vyrábí již více než 25 let. Na showroomech společnosti DODO for life najdete odborníky, standardní sortiment dveří a zárubní, ale také aktuální novinky.

Najdete zde stovky dekorů, moderní i tradiční styly, různé systémy otevírání, sladěné doplňky a kování. Kompletní sortiment dveří je pro lepší orientaci rozdělen do pěti modelových řad. Jejich povrchové úpravy a dekory jsou navrženy tak, aby vhodně doplňovaly všechny typy interiérů od minimalistických po dekorativní. Jejich speciální technologie jsou pak vyvinuty proto, aby udržely každý domov v klidu a bezpečí.

Směle do toho!

Takže nyní se můžete směle pustit do stavby nebo rekonstrukce. Už víte, že výběr a instalaci dveří je třeba řádně naplánovat a především se poradit s odborníky přímo v prodejně, kde si můžete vše pěkně „osahat“. Přejeme vám příjemné bydlení s vašimi novými dveřmi.

www.dodo-dvere.cz