Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Záleží na umístění sedací soupravu? Určitě ano!

sedací soupravy

Při výběru sedací soupravy hraje roli kvalita, rozměry i barevné provedení. Víte ale, jak novou sedačku správně umístit? Tento krok totiž může být náročnější, než by se původně mohlo zdát.

Kam se sedací soupravou?

Pokud zvažujete, že si do obýváku pořídíte novou sedačku, čeká vás nelehké rozhodování. Nejenže máte k dispozici širokou nabídku (viz přehled sedacích souprav na Nabytek-helcel.cz), ale zároveň musíte vyřešit problém, kam ji následně umístit. I na tomto kroku totiž enormně záleží!

Pořizujete koženou sedačku? Pozor na zdroje tepla a světla!

Obecně platí, že kožené sedací soupravy patří k vůbec nejoblíbenějším. Jenže pozor! Kůži rozhodně nesvědčí velké teplo a intenzivní světlo, neboť má poté tendenci praskat. Dát takovou sedačku příliš blízko k ústřednímu topení, krbu či kamnům tedy nedoporučujeme. Ideálně by totiž měla být až půl metru od zdroje tepla. Navíc koženou sedací soupravu nevystavujte přímému slunci.

Rozhoduje také umístění dveří

Jestliže se vám toto pravidlo zdá jako podivné, ještě jste zřejmě dlouhodobě neseděli zády ke dveřím. Pak byste totiž s největší pravděpodobností uznali, že se dostavuje pocit neklidu. Vidět na dveře do obýváku je tedy rovněž podstatné, neboť potom budete vždy vědět, kdo vchází a odchází.

Klíčový je rovněž pohled z očí do očí

Nelze dostatečně zdůraznit, že je obývací pokoje centrem domácnosti. Zároveň se tedy jedná o prostor, kde se nejčastěji setkáváme s rodinou a návštěvami. Jednotlivé součásti sedací soupravy by proto měly být umístěny tak, aby si všichni přítomní viděli do očí. Na to rovněž nezapomeňte.