Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Zvládněte letní prázdniny levou zadní

foto: Indesit Company Česká s.r.o.

Letní prázdniny jsou tu, školáci jsou natěšení na dva volné měsíce, kdy si odpočinou od „pančelky“ a všech domácích úkolů, rodiče naopak čeká mnohdy náročnější období, kdy musí zkombinovat volný čas pro své děti s prací a péčí o domácnost. Přinášíme několik tipů do domácnosti, díky kterým se lépe vypořádáte se zašpiněnými tepláky, rychle připravíte domácí zmrzlinu, upečete koláč i bez klasické trouby, vysušíte plyšáky nebo umyjete zašlý zahradní nábytek.

Vyperte zašpiněné oblečení od trávy a bláta na jedničku

Prázdniny na chalupě nebo u prarodičů znamenají snad ve všech případech špinavé oblečení od trávy či bláta a to nejlépe od hlavy až k patě. Pračky a pračky se sušičkou Indesit INNEX jsou vybaveny speciální funkcí účinného odstranění skvrn s předvolbou jejich původu. K běžnému pracímu cyklu můžete pomocí speciálních tlačítek navolit, zda se jedná o skvrny od jídla, pracovní zašpinění (např. technické oleje) nebo z outdoor aktivit (tráva, bláto apod.). Pračka dle nastavení typu skvrn upraví intenzitu praní, aby se účinně zbavila všech skvrn. Pračky a pračky se sušičkou Indesit INNEX jsou navíc vybaveny programy pro praní sportovního funkčního oblečení a obuvi.
Např. pračka Indesit INNEX XWE 81283X W EU – úsporná pračka s tichým chodem a kapacitou 8 kg prádla, množstevní automatika, speciální programy: Push & Wash pro ovládání jedním stiskem tlačítka, odstranění skvrn s předvolbou jejich původu, Fast Forward pro rychlé posunutí programu vpřed, Osvěžení prádla za 9 minut, ovládání pomocí velkého digitálního displeje, ostřeďování 1200 ot./min., energetická třída A+++. MOC 12 990 Kč, průměrná prodejní cena 8 990 Kč.

Domácí zmrzlina zamražená za pár minut

K létu neodmyslitelně patří zmrzlina. Čokoládová, jahodová, borůvková nebo třeba malinová? Pokud připravujete chutnou domácí zmrzlinu z čerstvého ovoce, jistě oceníte funkci rychlého zamrazení Super Freeze v chladničkách Hotpoint. Funkce je ovládána samostatným tlačítkem na displeji chladničky a slouží pro rychlé zamrazení čerstvých potravin. Funkci Super Freeze doporučujeme zapnout chvíli před přípravou zmrzliny, tu poté vložit do mrazničky (funkce platí pro celý prostor mrazničky), jakmile bude zmrzlina dostatečně zamražená, funkci opět vypněte.
Např. kombinovaná chladnička Hotpoint EBYH 18323 F O3 – kombinovaná No Frost chladnička, technologie Active Oxygen pro odstranění zápachu a zabránění tvorby bakterií pomocí ozónu, funkce Super Freeze, antibakteriální ochrana, externí digitální displej se samostatnou regulací chladničky a mrazáku, Food Care Zone, držák na víno, celkový čistý objem 295 l, energetická třída A++, barva nerez, rozměry 187 x 60 x 65,5 cm (V x Š x H). MOC 18 490 Kč, průměrná prodejní cena 12 990 Kč.

Borůvkový koláč v mikrovlnce? Proč ne!

Nemáte na chatě pečící troubu, ale za borůvkový koláč by vám děti líbaly ruce? Pomůže vám multifunkční mikrovlnná trouba Hotpoint MWHA 2824 X s pečením pomocí horkého vzduchu. Nejen, že do zlatova upeče koláče nebo třeba povidlové buchty, ale navíc v ní můžete připravit například dětmi tolik oblíbenou pizzu nebo kuře. S kapacitou 28 litrů a otočným talířem o průměru 31,5 cm disponuje kromě mikrovln a zmiňovaným horkým vzduchem také funkcí Crisp pro rychlé zapékání, grilem a vařením v páře. Vybrat můžete z 5 úrovní výkonu nebo jeden z 10 automatických programů (Pizza, Maso, Brambory, Těstoviny, Zelenina, Ryby, Nápoje/Káva, Popcorn, Koláč, Kuře).
Multifunkční mikrovlnná trouba Hotpoint MWHA 2824 X – kromě výše zmiňovaných funkcí nabízí chytré Rozmrazování podle času nebo váhy zmrazených potravin, více-fázové vaření s nastavením 2 kroků najednou, součástí je mřížka na gril, crisp talíř, parní nádoba, barva černé sklo s nerezovým lemem. MOC 5 990 Kč, průměrná prodejní cena 4 990 Kč.

Plyšáci od borůvek? Vyperte je, vysušte a budou jako noví

Zjistili jste, že se vaše děti o borůvkový koláč „rozdělily“ se svými plyšáky? Vlasy vám vstávají hrůzou, ale nevadí. Nebojte se plyšové hračky vyprat (např. v pračkách Indesit INNEX s předvolbou původu skvrn Jídlo). K jejich vysušení využijte sušičku Hotpoint se speciálním cyklem Plyšáci. Ten hračky vysuší aniž by poničil jejich vlákna, navíc nebudou žmolkovatět, ale zachovají si vzhled jako z obchodu.
Např. sušička Hotpoint AQC9 2F7 TM2 (EU) – úsporná sušička s technologií tepelného čerpadla a kapacitou 9 kg prádla, šetrný Soft Motion motor, 7 senzorových automatických úrovní sušení, rychlé Provzdušnění prádla, Peřiny, Plyšáci, nahřátí ručníků Heat & Enjoy, Péče před a po sušení, Vlna, ovládání pomocí velkého digitálního displeje, energetická třáda A++. MOC 24 990 Kč, průměrná prodejní cena 18 990 Kč.

Zašlý zahradní nábytek nebo tenisky? Poradíme kouzlo

Zašlý plastový zahradní nábytek, stěny bazénu nebo třeba letní tenisky, se vším si poradí Kouzelná houbička značky PROFESSIONAL. Vlákna této abrazivní mycí houby proniknou po navlhčení v horké vodě do pórů tvrdých povrchů, kde rozpouštějí i ty nejodolnější nečistoty. Bez použití čisticích prostředků tak odstraníte nečistoty ze všech povrchů včetně ocelových a smaltovaných povrchů domácích spotřebičů, dveří, podlah, rolet a dalšího. Balení obsahuje 2 kusy pro vícenásobné použití. Doporučená maloobchodní cena je 69 Kč, dostupná je v běžných sítích prodejců eletra a na internetu.

Více informací na: www.indesit.cz a www.hotpoint.cz nebo na www.facebook.com/indesit.cz.sk a www.facebook.com/hotpoint.cz.sk