Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Design a technologie v kuchyni

Horizontální linky, design, elegance, důraz na detail, luxusní vzhled a čistota linií v harmonickém celku. Concept Sinfonia představuje ucelené řešení spotřebičů pro jakoukoliv kuchyň. CONCEPT

Kromě svého ryze praktického využití se kuchyně stále více stávají centrálním společenským prostorem domácností, ve kterém se střetává design s technologiemi.

Použité materiály, povrchové úpravy i vybavení kuchyňského interiéru musí korespondovat s celkovým životním stylem svých uživatelů, což reflektují především výrobci kuchyní i domácích spotřebičů. Ty už nemusí být nutně zabudované a ukryté před zraky domácích ani návštěv, stávají se z nich naopak nové „kusy nábytku“, jejichž provedení značky konzultují s předními designéry. Přizpůsobení se zvykům a nárokům investora pomáhají především stále se vyvíjející technologie. Firmám naštěstí není lhostejná ani ekologická stopa a většina z nich se ji snaží minimalizovat, například využitím recyklovatelných zdrojů. V budoucnu se v interiérovém designu také očekává stále větší zaměření na oblast úspory vody. Vytvořte si doma inteligentní kuchařský ateliér, ve kterém se budete cítit dobře, a vařte podle nejnovějších trendů.

Vakuování

Skvělým pomocníkem pro opravdové labužníky je například vestavná vakuovací zásuvka. Využít ji lze nejen pro uchovávání potravin, koření i bylinek, které tak vydrží déle čerstvé a zachovají si svou přirozenou chuť, barvu i vůni. Zamilovali jste si pokrmy připravované metodou sous-vide, tedy ve vakuu, při nízkých teplotách a dlouhou dobu? Na křehké a šťavnaté maso už nemusíte chodit jen do své oblíbené restaurace, ale díky vestavné vakuovací zásuvce si ho můžete snadno připravit i doma. Vakuovací zásuvky jsou na trhu k dispozici v několika typech, provedeních i barevných variantách.

Pára a mikrovlny

Zdravé, chutné a rychlé vaření v sobě ideálně spojují parní trouby s mikrovlnou, jež nabízejí plnohodnotnou funkčnost na obou úrovních. Výsledkem jejich použití je rovnoměrně a kvalitně ohřáté jídlo bez oschlého povrchu, a to mnohem rychleji, než doposud nabízela běžná parní trouba.
Přístroje s velkou ohřevnou i odkládací plochou uspokojí i milovníky popcornu. Některé trouby bývají vybaveny také WiFi připojením, přes které je lze pomocí jednoduché aplikace ovládat.

Indukce

Žádné připečení, žádná dodatečná regulace a ty nejlepší výsledky smažení nabízejí nové indukční varné desky, díky nimž jsou kulinářské experimenty mnohem jednodušší a zábavnější. Teplotní čidla zajistí varné desce vždy tu správnou teplotu, užitečné jsou i další vychytávky, například v podobě možnosti komunikace mezi varnou deskou a odsavačem par.

Mytí

Unikátní systémy umožňují například nadzvednutí spodního koše myčky do pohodlné výšky, abyste se při manipulaci s nádobím nemuseli ohýbat. Uživatelský komfort umocňují i tiché pojezdy, umožňující neslyšný a plynulý pohyb košů, takže už není nutné se obávat otřesů s následky prasklin nebo jiného poškození nádobí. Roste i obliba velkorysých vyjímatelných zásuvek na příbory, jež přispívají k optimálnímu využití vnitřního prostoru myčky, praktický je i prodloužený oddíl, umožňující mytí i podlouhlého kuchyňské náčiní. Novinkou v mycích technologiích je rovněž speciální péče pro křehké sklo.

Prvotřídní chlazení

Skladování potravin pod taktovkou nové generace chladniček, mrazniček i kombinovaných chladniček s mrazničkou dostává zcela jiný rozměr. Renomovaní výrobci kladou důraz na velký skladovací prostor, dlouhodobou čerstvost potravin i zlepšování energetické účinnosti ve třídě A++ nebo A+++. Uživatelé ocení i řadu praktických detailů, k nimž patří například dokonalé vnitřní osvětlení, speciální zásuvka pro malá balení, funkce pro oddělenou regulaci vlhkosti v prostoru na zeleninu nebo efekt prodloužení trvanlivost ovoce, zeleniny, masa, ryb a mléčných výrobků. U modelů s exkluzivním povrchem Blackboard lze čelní dvířka chladničky využívat jako nákupní seznam, jízdní řád, diář či pro nejrůznější vzkazy. Stále oblíbenější jsou také vinotéky, jež pozvedají konzumaci alkoholu do skutečně labužnické roviny. Špičkové spotřebiče s nastavitelnou vnitřní teplotou jsou často vybavovány například vyjímatelnými policemi, ke komfortu přispívá i LED osvětlení a magnetická tabulka na záznamy křídou.

text: -hor-, -ll- foto: archiv firem