Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


3 tipy, jak se zařídit dětský pokoj

Dětský pokoj Modena, foto: HELCEL Nábytek

Rozhodli jste se pro rekonstrukci či dostavbu dětského pokoje a lámete si hlavu, jak jej zařídit prakticky i designově zároveň? Vaše dítko je buď ještě v kolébce nebo už vám mudrlantsky napovídá, co vše by do pokojíku chtělo? Zůstaňte racionální a dejte se zlatou střední cestou.

Jasně daný základ

Vaše malá princezna či chlapec bude při výběru nábytku jistě lobovat za pokojík ve stylu paláce pro princeznu nebo šmoulí vesnice. Nenechte se však zviklat. Z těchto snů, nebo spíše rozmarů dítko brzy vyroste a bude chtít „normální“ dětský pokoj.

Zkuste tedy udělat kompromis a základ, jako jsou dětské postele, psací stůl, skříně a koberec pořiďte s větším ohledem na funkčnost a princeznovský palác z pokojíku vytvořte za pomocí doplňků. V rámci této filosofie pak snadno dětské království proměníte ve studentský pokoj, a to bez větších zásahů.

Výběr materiálu a barev

Vaše dítko je v kontaktu se všemi povrchy v bytě či domě mnohem častěji než vy. Materiály v dětském pokoji by měly být především dobře omyvatelné a zdravotně nezávadné. Vyvarujte se tedy povrchů studených na dotek nebo materiálů obsahujících škodlivé chemikálie.

Dětské království laďte do neutrálních světlých barev, které nebudou působit rušivě. Řiďte se heslem: čím menší pokoj, tím světlejší stěny a nábytek! Pro oživení pokojíčku pak můžete zvolit originální pestré doplňky, kterými dětské království můžete libovolně stylizovat do té či oné oblíbené pohádky své ratolesti.

Využijte prostor na maximum…

…aneb praktičnost nade vše! Mějte na paměti, že každý centimetr prostoru se počítá. Chytře navržený nábytek pojme velké množství věcí a využije prostor od podlahy až po strop. V tu chvíli bude mít vaše dítko mnohem více místa na hraní a tvoření.

Tip: abyste nemuseli nábytek kupovat každé dva roky, zkuste se poohlédnout po takzvaném „rostoucím nábytku“.