Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Chytré řešení nedostatku prostoru – to jsou rozkládací postele

foto: JMP studio zdravého spaní

Rozkládací postele mají za úkol šetřit místo i peníze, proto patří k velmi poptávanému sortimentu. Jsou ideálním řešením do malého bytu, garsonky, chaty či dětských a studentských pokojů.

Rozkládací postel lze ve složeném stavu použít jako pohovku na sezení, po jejím rozložení pak získáte prostorné dvojlůžko. Nejběžnějším rozměrem i zde zůstává 90×200 cm, z kterého vytvoříte lehací plochu o šíři 180 cm, což je klasický rozměr většiny postelí. Z důvodu úspory místa je často vyhledávaným rozměrem i 80×200 cm, ze kterého vznikne po rozložení 160×200 cm. Díky variabilitě matrací, můžete postel rozložit i na jedno a půl lůžka a získat tak pohodlnou lenošku, či širší gauč.

Pořídit si můžete jak matraci jednodušší, vhodnou na občasné přespání, tak i vysoce kvalitní, která splňuje nároky na zdravý spánek jako je správná anatomická podpěra páteře i hygiena lůžka, a je tedy vhodná na spaní trvalé. V nabídce jsou i komfortní matrace s línou pěnou. Ta je vhodná pro osoby preferující měkčí lůžko, a je také velmi šetrná ke kloubům. Zvolenou matraci si můžete objednat v klasickém bílém pratelném potahu anebo čalouněnou. Nabídka vzorů, barev i materiálů čalounění je zde opravdu pestrá a vybere si skutečně každý. Aby toho nebylo málo, nabízí se zároveň také mnoho designů lamina a různobarevně mořeného bukového masivu. Lamino imituje dřevo a jedná se o cenově výhodné provedení. Masivní dřevo zase dodá posteli robustní vzhled a výhodou je i jeho velká bytelnost.

Malý tip: až půjdete vybírat rozkládací postel, vezměte si s sebou malý kousek bytového textilu nebo vzorek nábytku, se kterým chcete lůžko sladit. Výborně poslouží ústřižek koberce, závěsů nebo polička, či šuplík.

Velmi žádaným prvkem jsou u tak praktického nábytku, jako jsou rozkládací postele, úložné prostory. Ty jsou u většiny postelí umístěny pod lehací plochou a jsou dostatečně veliké, aby se do nich pohodlně vešly například lůžkoviny.

Širokou nabídku různých typů rozkládacích postelí naleznete na prodejnách JMP – Studio zdravého spaní®.