Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Dětský a studentský nábytek – vžijte se při výběru do potřeb dítěte

Dětský a studentský nábytek

Říká se, že děti nám dělají pouze radost. Rádi totiž nebereme v úvahu starosti, které nám každodenně přináší. Ale i starosti mohou mít příjemný a pozitivní nádech. Záleží totiž na tom, jaký k nim zaujmeme přístup. Zdárným příkladem je zařizování dětského pokoje. Pokud k tomu budeme přistupovat tak, že pořizujeme našim ratolestím dětský nábytek pro klidné a příjemné zázemí, pohodlí, zábavu a s funkčními prostory, bude pro nás výběr dětského a studentského nábytku o to příjemnější. Poradíme vám, jak při výběru postupovat, aby dětský a studentský nábytek  plně vyhovoval potřebám vašich dětí.
Každé dítě v dnešní době potřebuje ve svém pokoji kvalitní postel, dostatek úložného prostoru, psací stůl, nejlépe i počítačový stůl a koutek, ve kterém si může hrát. Pro studenta se již nároky o něco mění, ale v principu se vychází stále z toho stejného. Vše zmíněné by se tak v daném pokoji mělo nacházet. Níže se podíváme na to, co je pro děti a studenty důležité, a jak se mění preference.

Postel pro kvalitní spánek

Základem pro dětský nábytek  je vhodná postel. Ať už ji pořizujete pro studenta, nebo pro předškoláka, je třeba dbát na kvalitní rošt a matrace, které musí mít dobrou odvětratelnost. Důležitým aspektem je také výška lůžka. Doporučuje se minimálně 45 cm nad zemí. Pro předškoláky a školáky je nutné zakoupit dostatečně velkou postel, která bude pro ně o něco větší. Děti rychle rostou, takže se nesmí stát, že bude postel brzy nevyhovující.

Dětský nábytek musí obsahovat pracovní stůl

Pro psaní úkolů, učení, malování, či jiné podobné činnosti musí dítě či student mít pracovní stůl. Měl by mít svůj vlastní, čímž zamezíte okamžikům, kdy bude více lidí pracovní stůl potřebovat. Vždy je lepší volit větší, jelikož se nároky postupem času zvyšují. Za minimální délku pracovního stolu se považuje rozpětí loktů vašeho dítěte. Deska by měla být z matného materiálu, jelikož odlesky očím neprospívají. Nesmí chybět ani vysoká bezpečnost – stůl z nezávadných materiálů se zaoblenými rohy. Velice důležitá je také nastavitelná výška židle i pracovního stolu. Přes léto může vaše dítě podstatně vyrůst a stávající stůl mu pak jednoduše nebude vyhovovat.

Úložný prostor pro hračky, knížky, učebnice a oblečení

Věci se nesmí válet po pokoji či na jedné hromadě. Zajistěte proto vašim dětem dostatek úložného prostoru. Naučte je pořádku. Vyhraďte jim na jednotlivé věci určité místo. Dítě se tak naučí nejen pořádkumilovnosti, ale také bude vždy vědět, kde se daná věc nachází.

Studentský nábytek jedině moderní

S přibývajícím věkem se mění návyky, potřeby, chování a styl vašich dětí. Dle toho je nutné jim pokoj přizpůsobit. Studenti již nebudou chtít nábytek pro malé děti s nejrůznějšími motivy, ale moderní studentský nábytek . V této době vaše dítě bude trávit nejvíce času u psacího/počítačového stolu. Dopřejte jim proto zázemí, ve kterém se budou cítit co nejpohodlněji. Základem je velká pracovní plocha, úložné prostory v blízké oblasti stolu a kvalitní židle (nastavitelná opora zad, podpěrky pod ruce, upravitelná výška, otočný nebo houpací mechanismus), se kterou se nejlépe budou moci pohybovat po místnosti. Postel by pak měla být dostatečně velká a široká (ideálně 140 cm), opět v kvalitním provedení.