Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Jak dobře vybrat kvalitní matraci?

latexová matrace Jana

Základem pro dobrý spánek a odpočinek je kvalitní matrace. Ta „pravá matrace“ je často pro každého z nás naprosto jiná. Každý má co se týče spánkových potřeb odlišné požadavky a k těm je potřeba při výběru matrace přihlédnout. Jakmile si budete kupovat novou, ideální je vyzkoušet si ji osobně a rovněž si zjistit, jaké možnosti vám nabízí nejen v oblasti opory těla, ale celkového komfortu pro tělo.

Spánek je pro nás velice důležitý. Během něj lidské tělo regeneruje a získává energii do nadcházejícího dne. Jestliže máte spánku málo, kdy se za ideální dobu považuje kolem 7-8 hodin spánku, nebo je nekvalitní, negativně se tento spánkový deficit odráží nejen na fyzickém i psychickém stavu. Pro to, abyste se ráno probouzeli odpočatí a plní sil je potřeba vytvořit v ložnici příjemné prostředí a mít postel s kvalitní matrací. Následující rady a informace by vám měli při výběru té správné kvalitní matrace alespoň částečně pomoci.

Na prvním místě jsou vaše potřeby

Při výběru matrace je potřeba v prvé řadě přihlédnout k vašim individuálním potřebám. To, co vyhovuje vašim známým, nemusí sedět i vám. Je dobré sice dát na doporučení známých, ale v případě konkrétního modelu matrace se řiďte svými pocity. Vy sami se musíte rozhodnout, jakou zvolit. K dostání jsou pružinové matrace, matrace z PUR nebo studené pěny, sendvičové, z kokosovými deskami, biotexem, matrace z paměťové pěny nebo v současné době nejluxusnější latexové matrace.

Nakupujte u výrobce

Ačkoliv je na našem trhu nabídka matrací doslova obrovská, doporučujeme se poohlédnout po matracích přímo od výrobce. Důvodů je hned několik. Výrobce nevyužívá žádné zprostředkovatele a tudíž nejsou ceny navýšeny dalšími distribučními kanály. Tak tomu v mnohých jiných případech bývá. Proto si i vy můžete pořídit vysoce kvalitní a zároveň cenově dostupné matrace, aniž byste museli sahat hluboko do kapsy. Výrobce vám zároveň dokáže vyrobit matraci přímo na míru. Kupříkladu společnost Grossmann, spol. s.r.o. tuto možnost nabízí, a to bez příplatku. Za matraci dle svých představ nezaplatíte navíc žádný poplatek.

Vyplatí se matraci vyzkoušet

Je dobré, když si matraci vyzkoušíte. Možná si říkáte, že takto jste omezeni pouze na nabídku kamenných obchodů, ale tak tomu rozhodně není. Mnohé e-shopy mají své showroomy, kde je možné si výrobky prohlédnout. Zmíněné Grossmann matrace lze osobně vidět ve třech výstavních prodejnách – v Opavě, Ostravě a Brně, s možností koupě přímo v daném místě. Zde vám rovněž poradí, pomohou s výběrem a zodpoví vaše otázky. Na matraci si v obchodě lehněte, a to ve všech vašich oblíbených polohách. Rozhodně si nemusíte připadat hloupě, je to naprosto běžné. Nebojte se tzv. rozvalit, jen tak poznáte, jak matrace na vaše tělo reaguje.

Neřiďte se podle ceny 

Je dobré také vědět, že ne to, co je drahé, je tím pádem i lepší. I levné matrace mohou být vysoce kvalitní. Spíše se zajímejte, z jakých materiálů jsou matrace vyrobeny. Jaké vrstvy matraci tvoří, zóny, potahová látka a další. Jak už jsme se jednou zmínili, z hlediska materiálů je výběr velice široký. Velký komfort nabízí matrace z paměťové pěny, jež jsou v současné době velmi oblíbené. Mezi matrace s nejdelší životností a velice dobrým komfortem se pak řadí pružinové a taštičkové. A pakliže si potrpíte na luxus, pak jsou pro vás dobrou volbou matrace latexové. Ty se cenově řadí k těm dražším, nicméně lze sehnat i tyto za bezkonkurenční cenu. Doporučit můžeme například latexovou matraci Xena nebo Jana z e-shopu www.grossmann-matrace.cz, kde se cena těchto modelů pohybuje kolem 7 000 Kč, s tím, že konkurenční modely se prodávají i za dvojnásobek.

 

latexová matrace Jana

latexová matrace Jana

Luxusní latexová matrace Jana, u které je jádro ze studené pěny HR40, jež je oboustranně změkčeno 100% přírodním latexem, cena: 6 988 Kč

 

latexová matrace Xena

latexová matrace Xena

Luxusní latexové matrace Xena, kde je tvrdé vzdušné jádro z kokosového vlákna doplněné biotexem – materiálem z ovčí vlny. Jádro je oboustranně změkčeno 100% přírodním latexem, cena: 7 140 Kč

Důležité jsou rozměry a tuhost

Podstatným kritériem při výběru matrace jsou rovněž rozměry a tuhost. Rozměry volte takové, abyste měli na matraci dostatek pohodlí. Tuhost, jinak také tvrdost, je individuální. Dobrým řešením jsou matrace, jež disponují různou tuhostí z obou stran, tvrdší a měkčí, což ocení partneři, kterým stejná tuhost nevyhovuje.