Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Výběr správné matrace může být i zábava

pěnová matrace

Výběrem matrace si čas od času projde každý z nás. Pro někoho je to strastiplná cesta za něčím nedosažitelným, pro jiné možnost jak vyzkoušet různé postele, aniž by si někdo mohl stěžovat. Výběr matrace byste si měli ale užít, přeci jen to bude věc, na které bude v noci usínat a ráno se budit po dalších minimálně deset let. Bude to váš druhý životní partner, se kterým v proběhu jejího života strávíte průměrně neuvěřitelných 25 550 hodin svého života. Toto neuvěřitelné číslo rozhoduje o více věcech, než si jen umíte představit. Výběr vhodné matrace ovlivní neuvěřitelné množství věcí, které se vám za den stanou, proto to berte vážně.

Co všechno ovlivní správná matrace a vhodné podmínky pro spánek

Výběrem vhodné matrace si nejen vybíráte část postele, ale také své zdraví. Za celkovou pohodu vašeho spánku odpovídá nejen kvalitní matrace, ale i prostředí, které si dokážete před usnutím v ložnici vytvořit. Nekvalitní matrace může způsobit hned několik zdravotních problémů:
• silné bolesti zad, které mohou přejít v chronické, popř. způsobit pravidelné bolesti hlavy
• každodenní fyzickou i psychickou únavu a problémy se zvládáním stresových situací
• bolest kloubů a onemocnění krevního oběhu
Vyvarovat se podobným zdravotním problémům můžete jednoduše díky kvalitní matraci. Tu poznáte jedině tak, že ji vyzkoušíte. Nejen stiskem ruky nebo posazením se na ni, ale v plné zátěži, tedy lehněte si a vyzkoušejte právě ty polohy, ve kterých spíte. Vhodná matrace by neměla být příliš měkká ani tvrdá. Měkká by působila problémy především v bederní oblasti, kde by se propadala a naopak příliš tvrdá by mohla mít vliv na vznik otlačenin a ráno byste se cítili hůř, než večer. O kvalitním spánku rozhoduje i kvalitní potah matrace. Zvyšuje komfort spánku, měl by být snadno pratelný a odvádět vlhkost.
Spokojený člověk je ten, který se ráno probouzí bez bolesti a odpočatý, pokud se tak již dlouhá léta necítíte, zkuste vyměnit starou matraci za novou.