Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Chybí vám peníze na rekonstrukci? Poradíme vám, jak je sehnat

Nebankovní půjčky

Je jedno, zda jste podlehli aktuálním bytovým trendům nebo váš interiér doslova volá po oživení a kompletní rekonstrukci. Taková rekonstrukce dokáže z vašeho rodinného rozpočtu odčerpat nemalý finanční obnos. Pokud v této souvislosti zvažujete půjčku, je do dobré vědět, jak ji bezpečně vybrat a nešlápnout vedle.


Nákup zboží na splátky

Jednou z možností, jak rekonstruovat a zařizovat byt či dům bez vlastních finančních prostředků je nákup zboží na splátky. Nemusíte čekat na výplatu a jednoduše si vybrané zboží zakoupíte a jeho cenu budete splácet v pravidelných měsíčních splátkách. Tuto možnost nabízí třeba obchod Alza. Aktuální Alza leták si můžete prolistovat na portálu letakomat.cz. K nákupu zboží na splátky si u Alzy navíc můžete sjednat pojištění schopnosti splácet.

Oslovit banku nebo raději nebankovní instituci?

Asi první otázka, která vám v souvislosti s půjčkou vytane na mysli – požádat o úvěr banku nebo zvolit raději nebankovní instituci? Drtivá většina osob zamíří v první řadě do banky. Pokud ale nesplní přísné podmínky, bankovní úředník jejich žádost smete ze stolu. Mezi základní podmínky poskytnutí bankovního úvěru patří dostatečná bonita, pravidelný příjem, ale i skutečnost, že žadatel nemá záznam v registru dlužníků. Pokud podmínky nejsou splněny, žadateli nezbyde nic jiného, než požádat o nebankovní půjčku. Nebankovní půjčka je výhodný produkt pro problémovější klienty, protože u těchto půjček obvykle nejsou stanoveny tak přísné podmínky a společnosti dokážou peníze poskytnout i v takových případech.

Za jak dlouho peníze obdržíte?

Neméně důležité při naplánované rekonstrukci také je, za jak dlouho vypůjčené peníze obdržíte. Pokud přijdete do banky a splníte přísné podmínky, peníze můžou být na váš bankovní účet připsány ještě týž den. Velmi rychlé jsou také online půjčky na ruku v hotovosti. Obvykle stačí pouze vyplnit jednoduchou online žádost, po jejímž schválení si můžete peníze okamžitě vybrat třeba na benzinové pumpě nebo v trafice. Některé společnosti dokonce nabízejí možnost nechat si peníze dovézt kurýrem až do domu.

Účelový vs. neúčelový úvěr

Další otázka, která se vám pravděpodobně honí hlavou, je, zda požádat o účelový nebo neúčelový úvěr. U účelového úvěru obvykle můžete získat výhodnější úrokovou sazbu. Na druhou stranu ale musíte společnosti nebo bance doložit, jak jste s vypůjčenými prostředky naložili. Proto je potřeba shromažďovat faktury a veškeré dokumenty, které prokazují účel využitých prostředků. U neúčelových úvěrů nikoho nezajímá, jak s vypůjčenými prostředky naložíte. Na druhou stranu ale bývá tento typ půjček zatížen vyšším úrokem.