Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Jakou si vybrat nebankovní půjčku na bydlení?

Bydlet spokojeně chce dnes jistě každá z nás. A to ať už je k tomu jakýkoliv důvod, kam může patřit třeba snaha osamostatnit se, nebo i založit rodinu. S bydlením jako takovým ale souvisejí i nezbytné investice, které nás mohou potkat. Máme-li dostatečný plat, není problém sáhnout do rezerv. Pokud však peníze nemáme, není třeba zoufat. V současné době může pomoci i rychlá nebankovní půjčka, která je alternativou k bankovním produktům. Rozhodně o ní lze říci, že už dávno není takovým strašákem s vysokými úroky, jako tomu bylo v minulosti. Dnes je poměrně výhodným úvěrovým produktem, což jasně vede právě k častému využívání.

Nejčastěji investujeme do rekonstrukcí

Pořídit si dnes bydlení není zase takový problém. V případě koupě máme možnost využití výhodných hypoték, zatímco v případě pronájmu není problém bydlet i za pár tisíců korun. Co ale v případě, kdy chceme náš byt zvelebit? V takových případech je nejlepší cestou rekonstrukce. Tu je dobré začít v kuchyni, koupelně a na toaletě. Velmi častými rekonstruovanými místnostmi jsou dále ložnice, obývací pokoj a samozřejmě pokoj dětský. A právě zde již může přijít na řadu ona zmíněná nebankovní půjčka.

Máme-li být konkrétnější, potom současní poskytovatelé jsou schopni nabídnout částky až do výše 500 000 Kč, a to s úroky, které mohou zůstávat pod deseti procenty. Jedny z nejlepších úrokových sazeb, které v nebankovním segmentu můžeme využít, se pohybují kolem hodnoty 6,9 nebo 8 procent. Konkrétně tyto informace pravidelně mapuje web Pujckyprehledne.cz, ze kterého tyto informace čerpáme.

Hodit se mohou i desetitisícové sumy

Ne vždy se ale můžeme pouštět do náročnějších rekonstrukcí, jelikož jsou i situace, kdy půjčku lze využít třeba na nákup spotřebiče, na nákup elektroniky, stejně jako dalšího drobnějšího a nezbytného vybavení. Zde Je dobré sáhnout po segmentu takzvaných rychlých půjček. Jsou sice nazývány jako půjčky před výplatou, ale není vždy nutné s nimi řešit pouze finanční problémy. Dobře poslouží právě k tomu, jak jednoduše a rychle získat peníze na cokoliv, co s naším bydlením souvisí.

Vybírejte dobře

Odnepaměti platí, že půjčka je dobrým sluhou, ale zlým pánem. Na to je dobré myslet vždy, když o novém úvěrovém produktu uvažujeme. Proto doporučujeme nejenom osobní zhodnocení a porovnání, ale také využívat výsledků testů. O výhodnosti druhé zmíněné varianty toho může mnoho říci test, který najdete na iDnes.cz, konkrétně potom na této adrese: http://finance.idnes.cz/bankonvnipoplatky-com-test-mikropujcek-fd6-/viteze.aspx?c=A150112_114719_viteze_sov
Díky němu snadno zjistíte, jaké parametry byly hodnoceny, stejně jako snadno zjistíte i to, jaké půjčky v tomto směru zvítězili a jaké je možné si vzít. Z naší strany jistě doporučujeme volit prvních 5, které získali nejvyšší hodnocení. Poskytovatele, který se umístil na druhém a čtvrtém místě má ve svém portfoliu i zmíněný web Pujckyprehledne.cz, na kterém se taktéž dozvíte jak bližší info, tak máte možnost si o tento úvěr také zažádat.

Myslete také na svou bonitu

Jaká konkrétní půjčka se hodí ke konkrétním investicím, tedy již víme. Ne vždy ale vybíráme úvěrový produkt nutně podle tohoto klíče. Velmi rozhoduje i naše bonita. Tedy výše platu, běžné výdaje, stejně jako finanční historie. Zatímco u bank však rozhoduje každý drobnost, nebankovní segment je v daném směru benevolentnější a v některých případech není požadováno ani potvrzení o příjmech, ani onen výpis z registrů. I na toto je dobré myslet ještě před žádostí, a to z toho důvodu, abychom neoslovovali takovou společnost, jejíž nabídka nás sice zaujala, ale vzhledem k podmínkám nebudeme schopni úspěšně projít schvalovacím procesem.