Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Poznejte s námi svět luxusu

bydlení

Kdybyste se nemuseli po stránce financí omezovat, jak by vypadal váš domov? Kolik byste byli ochotni utratit za jeho vybavení? Myslíte si, že postel nemůže stát několik milionů? Vyvedeme vás z omylu. Pojďte s námi na krátkou procházku luxusem.

 

Milionové spaní

Tou nejdražší postelí jmenovanou v úvodu byla ta, která vznikla u příležitosti jubilea korunovace britské královny Alžběty, která slavila výročí šedesáti let. Minulý čas proto, že v případě tohoto kusu nábytku šlo o limitovanou edici pouhých, jak jinak, šedesáti kusů.
Šťastní majitelé si na postel od britského výrobce SavoirBeds museli připravit 175 tisíc dolarů, tedy zhruba a 3,5 milionu korun. Každý kus pochopitelně byl vyroben ručně, přesně na míru požadavkům každého zákazníka. A použité materiály? Samozřejmě nikterak obyčejné: dřevo, kašmír, koňské žíně a též bavlna.

Luxus, kam se podíváš

Máte-li rádi vaření, tak víte, že prostorná a účelně zařízená kuchyně umí celkem výrazně zasáhnout do rodinného rozpočtu. Ta, kterou navrhl Claudio Celiberti, ovšem zůstává dostupná jen těm skutečně vyvoleným. Vzhledem k exkluzivním materiálům, jako jsou Swarovski krystaly na lustrech nebo křišťálové podložky na krájení, se není co divit ceně odpovídající 0,6 milionu eur, tedy přibližně 30 milionům korun.
A po dobrém jídle je čas si odpočinout například u televize na pohovce, co myslíte? Za patrně nejdražší na světě je považována ta, kterou má na kontě designér Ron Arad. Tento kus nábytku připomíná svým tvarem písmeno W a na výrobu posloužila nerezová ocel. Odhadovaná cena je téměř 7,5 Kč, nicméně dnes se nejedná o prodejní kus, ale svoje místo našel v newyorském Muzeu národního umění.
Jak se vám náš malý výlet do sféry bohatství líbil? Myslíte si, že takový svět vám musí zůstat navěky uzavřen? Pokud jste se nenarodili zrovna s příslovečnou zlatou lžičkou v ústech, dveře vám může otevřít online loterie Eurojackpot. Stačí si tipnout čísla a čekat, jestli bude stát paní Štěstěna na vaší straně.