Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Na počátku bylo slovo. Nebo snad písmeno? TYPOLAND

Typoland

Tyto úvahy ponecháme na vás. Je však zcela jisté, že písmena hrají v našich životech důležitou roli. Ať už jako symboly, tak spojená do slov a vět. A tak není divu, že svět designu zachvátila přímo písmenková vlna. V domácnostech, kancelářích či kavárnách je nyní nalézáme ve všech možných podobách: ať už jako polštáře, stojany na knihy nebo jen jako jednoduchou a vkusnou dekoraci. A proč jsou najednou tak oblíbená? Písmena zkrátka dodávají osobitý nádech interiérům, které mají v dnešní době tendence být minimalistické, až občas trochu strohé. Stejně tak se hodí i do interiéru zařízeného v populárním skandinávském stylu.
Do Česka tento trend vtrhl poměrně nedávno a několik zajímavých dekoračních písmenek exkluzivně na náš trh přinesla dvojice mladých designérů. Za značkou s příznačným názvem Typoland stojí Jakub Mařík a David Novotný. Není jim lhostejné prostředí, ve kterém žijí, a poněkud stereotypní nabídka obchodních řetězců na českém trhu pro ně postrádala pestrost. Jelikož se oba zajímají o umění a design, rozhodli se tak rozbouřit stojaté vody místní nabídky interiérových doplňků a přijít na trh s něčím novým a neotřelým.
A tak jsou tady. Plyšová, látková nebo nafukovací, v nejrůznějších stylech a barvách. Originální polštáře ve tvaru písmen ozdobí vaše křeslo, pohovku či postel a jsou navíc tak měkoučká a příjemná, že se brzy stanou vašimi nejmilejšími domácími mazlíčky. Navíc jsou dodávány s výplní, která je vhodná i pro alergiky. Ať už si poskládáte celou abecedu a vytvoříte z nich vtipný vzkaz pro případné hosty, nebo si zkrátka jen vyberete písmenka podle osobních iniciál, dodají vašemu pokoji šmrnc a kouzlo. Doslova A do Z.

Tak jaká jsou ta vaše?

www.typoland.cz