Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Proč sítě proti hmyzu z oken a dveří na zimu uklidit a jak na to?

Na jaře a v létě jsou skvělým pomocníkem, který vás ochrání před nevítanými návštěvníky jako jsou dotěrné mouchy a komáři, ale co s nimi dělat v zimě? Ano, řeč je o sítích proti hmyzu. Pojďme si říct v jakých případech je vhodné sítě proti hmyzu na zimu demontovat, ale také jak na to.

 

Sítě proti hmyzu – kdy je ponechat a kdy je sundat?

Hlavním důvodem, proč sítě proti hmyzu sundat je možnost jejich poškození, které v zimě může nastat díky ledu. Sníh může napadat mezi sítě a okenní rám, pak stačí aby roztál a natekl všude možně. Po jeho zmrznutí může dojít k poškození a deformaci síťoviny.

Když sítě v oknech musí zůstat

Sítě proti hmyzu se v dnešní době vyrábí z dostatečně kvalitních materiálů, takže by jim zima neměla ublížit. Některé typy navíc demontovat ani není možné z důvodu náročnosti, jsou to především posuvné sítě, které se pohybují v kolejnicích.

TIP: Využijete-li sítě ve dveřích a oknech po celý rok, sundávat je nemusíte, není to nutné. Pokud však sítě v zimě nevyužijete, anebo bydlíte v oblasti, kde bývají tuhé zimy a teploměr často klesá hluboko pod bod mrazu, sítě sundejte, prodloužíte tak jejich životnost.

Údržba a demontáž sítí proti hmyzu

Rozhodli jste se sítě na zimu sundat? Není to nic těžkého a zabere to jen chvíli. Pokud máte rolovací sítě proti hmyzu, stačí je ponechat tak, aby zůstaly srolované na kraji. Máte-li pevné sítě, je potřeba sundat je celé. Jednoduše pootočte háčky, které sítě jistí. V případě sítě proti hmyzu ve dveřích ji vysaďte z pantů.

TIP: Předtím než sítě schováte zkontrolujte, že nejsou poničené a také je zbavte nečistot. Poslouží vám k tomu silnější proud vody, který smyje prach, pyl a další usazené částečky, případně hadřík s jarem či jiným univerzálním saponátem. Poté stačí sítě nechat oschnout nebo je osušit. Sítě uskladněte k zimnímu odpočinku naležato, aby se vám do jara nezkroutily. Ideální je k jejich uskladnění suché a tmavé místo – opět z důvodu, aby se sítě vlivem vlhka nepokroutily.