Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Věděli jste, že díky infrasauně budete vypadat mladší?

infrasauna

Saunování je tradicí zejména v severských zemích, u nás jeho obliba roste především v posledních zhruba dvaceti letech. Nejedná se však o pouhou módní záležitost. Moderní infrasauny, které začínají nahrazovat klasické finské sauny, mají pozitivní účinky na zdraví.
Věděli jste, že účinky infrasauny prospívají vašemu organismu? Ten nejenže pomaleji stárne, ale je také zbavován toxických látek. Pojďme si tedy shrnout, jaký vliv má pravidelný pobyt v infrasauně.

Zdravotní hlediska

Infrasauny, které využívají infračerveného záření, dokážou pomoci při nejrůznějších bolestech. Trápí-li vás například bolest zad, nebo máte menstruační potíže, teplé prostředí a pocení vám výrazně uleví.
Pravidelným pobytem, tedy alespoň dvakrát týdně, docílíte také pozitivního vlivu na celkový imunitní systém organismu. Tělo je pak schopno lépe odolávat nachlazením a potížím s dýchacím ústrojím. Zároveň také pobyt v infrasauně napomáhá zlepšovat krevní oběh, což se projevuje i na funkci srdce. Ze zdravotního hlediska je rovněž prokazatelný příznivý účinek na krevní tlak. Ne náhodou je tak tato procedura využívána jako součást léčby vysokého tlaku.
Účinky infrasauny se projevují také na pokožce. Ta je vitálnější, zdravější a nestárne tak rychle. Kromě toho dochází také ke snížení problémů s pokožkou. Jsou prokázány příznivé účinky v boji s kožními nemocemi typu lupénky či různých ekzémů.

Psychické hledisko

Infrasauny jsou vhodné nejen ze zdravotního hlediska, napomáhají totiž také k celkovému uvolnění člověka. Pokud je budete využívat často a pravidelně, pocítíte to na psychické pohodě. Tělo se zbavuje únavy a stresu, dostavuje se klid a rozvaha.
Kombinace všech výše uvedených vlivů, které infrasauny mají na lidský organismus, dohromady způsobují, že budete vypadat mladší, zdravější a vitálnější nežli kdy předtím. A přitom toho nemusíte udělat tolik, stačí si infrasaunu pořídit v některém z tuzemských obchodů.

Kolik stojí infrasauny?

Nabídka infrasaun je rok od roku bohatší. Nabízí je například prodejci Marimex či Garfun. Cena se obvykle pohybuje kolem 30.000 Kč, ale dají se sehnat i nejlevnější infrasauny, které vyjdou na necelých 20.000 Kč. Zařízení je přitom možné umístit i v malých bytech, mají totiž poměrně malé rozměry a jsou nenáročné na instalaci. V podstatě stačí najít volný koutek v blízkosti zásuvky, saunu do něj umístit a jednoduše spustit. Nic víc, nic míň. Obsluha je daleko snazší nežli v případě klasických saun.