Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


2 vánoční trapasy, kterým se letos zkuste vyhnout

Foto: vanocni-darky.cz

Obchody se za chvilku začnou plnit vánočním zbožím a ulice se rozezní koledami. Pokud jste ještě nezačali shánět vánoční dárky, máte na čase. Jinak vám hrozí jeden z vánočních trapasů.

Trapné ticho u stromečku určitě nechcete

Někdy se to stane každému. Rozbalí vánoční balíček, který v sobě ukrývá něco, co nepotřebujeme, nechceme nebo se nám to zkrátka jen nelíbí. Ze slušnosti vyloudíme úsměv a poděkujeme, i když už přemýšlíme, jak se dané věci zbavit. Nechcete, aby takový balíček byl právě od vás?

Univerzální dárky se hodí mít po ruce

Ale darujte je jen v nejhorších případech! Málokdo touží po teplých ponožkách, rukavicích nebo pěně do koupele. Tyto univerzální dárky, které jsou kupované na poslední chvíli, bývají pod stromkem vždy jen tak do počtu. Zkuste se raději zamyslet nad tím, jak svým blízkým udělat skutečnou radost. Než tři univerzální dárky raději pořiďte jeden, který bude pečlivě vybrán, a uvidíte to nadšení. Koneckonců – na počtu dárků přeci nezáleží!

Tip: Poptejte se známých, příbuzných a kamarádů – společně určitě nějaký dárek vymyslíte! Třeba kamarádi vašeho přítele vám určitě dají skvělý tip na dárek pro muže, s kamarádkami vymyslíte vtipný dárek pro sestru a maminka vám pomůže vymyslet dárek pro ženu.

Pozor na putovní dárečky

Také máte ve skříni krabici plnou věcí, které jste dostali darem, ale nikdy jste je nepoužili? Čekáte, až nastane vhodná příležitost a vy je pošlete dál? Na tom samozřejmě není nic špatného. Je si dejte pozor, komu je darujete. Pokud si už nepamatujete, od koho jste porcelánového slona obdrželi, raději ho nikomu nedávejte – riskujete, že ho do vánočního papíru zabalíte osobě, která vám ho darovala. A to je teprve trapas!

Do Vánoc ještě zbývá trocha času, tak nákup dárků neodkládejte. Zamyslete se a zkuste letos své blízké obdarovat jen tím, co víte, že jim pod stromkem opravdu rozzáří oči štěstím. A kdybyste nevěděli kudy kam, poukázka na masáž nebo voucher do restaurace nikdy není krok vedle.