Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Jak si obstarat tažné zařízení na auto?

Stejná situace potká každý den nespočet řidičů, chtějí si za vůz zavěsit tažný vozík nebo začnou plánovat dovolenou s karavanem a uvědomí si, že nemají žádné tažné zařízení. Absence tažného zařízení není žádnou katastrofou, při nákupu vozu se to zdá být jak detail, ale postupně si uvědomíme, že je to vlastně velmi důležitá část vozu. Jelikož je možné tažné zařízení namontovat i dodatečně, nemusíte se chybějícím tažným zařízením stresovat.

Nákup tažného zařízení

V první řadě je však zapotřebí tažné zařízení koupit. Nemusíte mít strach, že by stálo astronomické částky, jde o malou investici, která vám však otevře mnoho nových možností, které jste dříve neměli, můžete tahat nejen vozíky, ale i jiná auta, můžete si za vůz umístit držák na kola, táhnout karavan nebo třeba i loďku, se kterou si u jezera užijete rybaření. Mnoho lidí hned pomyslí, že by měli koupit ten nejlevnější model, ale stejně jako u ostatních částí vozu, tak i u tažného zařízení platí, že by se měli řídit v první řadě kvalitou, aby vám tažné zařízení spolehlivě sloužilo po celou dobu, co budete mít váš vůz. Specialistou na prodej tažných zařízení je internetový obchod https://www.tazne-rameder.cz/, kde můžete koupit kvalitní značková tažná zařízení už od 2600 Kč. Najdete zde produkty od předních výrobců jako jsou Bosal, Brink, GDW, Oris, Thule či Westfalia.

Eshop je velice přehledně rozdělený, najdete zde podrobné návody i kompletní informace, včetně informací k montáži tažných zařízení. Někteří si tažná zařízení montují svépomocí, jiní nechávají tuto činnost na svém mechanikovi nebo autoservisu. Pokud jste tažné zařízení ještě nikdy nekupovali, nemusíte se toho vůbec bát, na eshopu najdete velmi jednoduchý konfigurátor, který vám výběr usnadní. Zadáte zde značku výrobce, dále model a typ vozidla. Následně se vám zobrazí vhodná tažná zařízení přesně pro váš vůz. U každého produktu jsou uvedeny kompletní informace, které potřebujete pro výběr znát, včetně tažné kapacity a svislého zatížení.

Vybíráme tažné zařízení

Ještě než se pustíte do nákupu, je vhodné vědět o tom, jaké druhy tažných zařízení vůbec existují. Neexistuje jen klasické pevné tažné zařízení, ale i odnímatelné tažné zařízení. Pevné tažné zařízení se vyznačuje tím, že je u něj kulová hlavice trvale připojena k vozidlu. Tato varianta je ze všech cenově nejvýhodnější a je vhodná pro každého řidiče, který potřebuje používat tažné zařízení pravidelně a dlouhodobě. Jestliže však potřebujete tažné zařízení třeba jen párkrát do roka, je pro vás možná vhodnější variantou odnímatelné zařízení. Tato tažná zařízení se rozlišují na zařízení s ručními, pákovými nebo automatickými systémy. Odnímatelné zařízení můžete vozit uložené v kufru vozu a nainstalovat ho vždy, když bude potřeba. Instalace není nijak náročná a zvládne ji každý. Existuje však ještě jeden typ tažného zařízení a sice jde o otočné tažné zařízení. Tento systém už patří do luxusní třídy tažných zařízení. Tato zařízení disponují pohodlným použitím a bezproblémovým provozem, kdykoliv si je můžete během okamžiku připravit k okamžitému použití. Tato volba je praktická nejen z praktického hlediska, ale i z hlediska vzhledu vašeho vozu.

Elektropřípojky a příslušenství

Pokud plánujete připojit k vozidlu vozík, lodní nebo třeba koňský přívěs, neobejdete se bez příslušné elektrosoupravy. Elektrosoupravu nemusíte kupovat zvlášť, rovněž ji najdete v sortimentu eshopu. Naleznete v nabídce 7-pólové i 13-pólové elektropřípojky a to jak univerzální, tak i typové. Kromě elektropřípojek zajisté oceníte celou škálu příslušenství. Měli byste zvážit především kryt kulového čepu, ten je pro něj skvělou ochranou, dobře vypadá a hlavně je velmi levný. Jestliže jste si nezvolili pevné tažné zařízení, ale odnímatelné, doporučujeme také nákup sáčku na uložení kulového čepu. Objevte kompletní sortiment eshopu, zajisté si v něm vyberete. Kromě elektropřípojek zajisté oceníte celou škálu příslušenství. Měli byste zvážit především kryt kulového čepu, ten je pro něj skvělou ochranou, dobře vypadá a hlavně je velmi levný. Jestliže jste si nezvolili pevné tažné zařízení, ale odnímatelné, doporučujeme také nákup sáčku na uložení kulového čepu. Objevte kompletní sortiment eshopu, zajisté si v něm vyberete.