Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


V zapomenutém ráji v boho chic stylu

Boho chic styl se stal zpestřujícím proudem v současné módě i v interiérovém designu. Architekt Elan Ibghy a designérka Marie Bonnefond některé svěží prvky toho bohémského směru uplatnili při zařizování luxusního butikového hotelu na pobřeží Tichého oceánu.

 

 

Sjíždět vlny oceánu a mít k dispozici liduprázdnou pláž představuje sen nejednoho milovníka surfování. Ideální podmínky pro tento sport nabízí lokalita El Paredón na pacifickém pobřeží Guatemaly. Hotel Sweel – Surf a Lifestyle nabízí ubytování v minimalistických bungalovech, mimo jiné stylizovaných do podoby rybářských domků. Jejich interiéry působí jako stvořené pro vyznavače neformálního životního stylu a exotiky. Designéři citlivě míchají současnou, leštěnou betonovou geometrii s kontrastním rustikálním stylem, s přírodními texturami dřeva a barevnými textiliemi. Promyšlené prostory oživené houpacími sítěmi a útulnými zákoutími v tropické zahradě jsou jako stvořené pro ničím nerušenou relaxaci za zvuků mořského příboje.

Stylové entrée

Vstupní části hlavní hotelové budovy dominuje krytá terasa se střechou z palmových listů. Hosté se ocitají ve stylovém prostoru, vybaveném dřevěnými pohovkami a houpačkami. Barový pult, pohodlné lavice a veškeré doplňky jsou zhotoveny z místních zdrojů, ze dřeva guanacaste a z proutí. Přírodní textury a doteky exotiky přispívají k uvolněnému, příjemnému pocitu. Z terasy se otevírá pohled na obdélníkový bazén s tyrkysovou hladinou. Jednu z jeho delších stran lemují minimalistické bungalovy, jejichž svítivě bílá barva se odráží od tmavě zelené tropické vegetace. Každý z apartmánů má vlastní terasu z borového dřeva, která bezprostředně navazuje na molo bazénu. Za příjemným osvěžením stačí udělat jen pár kroků. Interiéry charakterizují čisté leštěné betonové plochy, na jejichž pozadí vyniká pohodlný nábytek z dřevěného masivu. Každý z apartmánů disponuje luxusní koupelnou a také tropickou sprchou pod širým nebem, obklopenou ibišky a palmami.

Nocleh pro romantiky

O kousek dále umístěné domky s doškovými střechami vnášejí do architektury hotelového komplexu svěží kontrast. Liší se stylem i vybavením, aby zaujaly po exotice toužící klienty. Nabízejí jedinečný zážitek ze spaní pod tradiční střechou z palmových listů, kterými dovnitř prostupuje vůně a šumění moře. Interiér je propojený s krytou terasou, otevřenou do tropické zahrady, plné palem, citroníků a ibišků.

Inspirace z přírody

Designérka Marie Bonnefond zde měla příležitost rozvinout svoji fantazii a interiéry bungalovů vybavila v boho chic stylu. Základní vodítko pro výběr barev, textur a zařizovacích předmětů jí přinesla okolní příroda. Barvám interiérů vévodí zemité odstíny hnědé a béžové, doplněné tóny moře, modrou a zelenou. Mezi materiály jednoznačně hrají prim dřevo, keramika, juta a len. Na rozdíl od minimalismu v případě boho stylu platí: čím více, tím lépe. Marie se tímto pravidlem řídila uvážlivě, zvolila prvky z přírodních materiálů, moderní nábytek kombinuje s výrobky místních řemeslníků. Hravé doplňky vznikly z neopracovaných surových materiálů, z větví, proutí a provazů. Nebyl by to ale rebelský styl, pokud by chyběly kousky ve výrazných pestrých barvách s aplikacemi vzorů, vycházejících z tradiční guatemalské kultury. Keramické podlahy a bílé stěny natřené vápnem zdobí rustikální tkané koberce, polštáře jsou ušity z barevných látek guatemalan. Půvabné houpačky, jejichž barevný výplet evokuje rybářské sítě, vnášejí na terasy domků pocit bezstarostnosti a harmonie. Keramické mísy, talíře a svícny v přírodních tónech dolaďují atmosféru útulného bydlení.

 

Text Alena Kodlová, foto Ibghy Architectes