Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Ušetřete za klimatizaci s venkovními roletami

Se stále stoupajícími cenami za energie hledá většina domácností možnosti, kde by se dalo ušetřit. Variantou jsou venkovní rolety, které spoří v létě i v zimě.

Letní sezóna se blíží a s ní kromě slunečných dnů strávených u vody přichází i problém s přehřátými místnostmi. Kancelář, byt i celý dům se stane ve dne doslova saunou. Východiskem, která vás napadne jako první, je pořízení klimatizace.

My pro vás však máme ještě jednu variantu, která nejen, že vypadá velmi elegantně, ale zároveň má ve srovnání s klimatizací mnoho funkcí navíc.

Venkovní rolety vs. klimatizace

I venkovní rolety dokáží v létě efektivně snížit teplotu v domácnosti. Jakmile se do oken a fasády opře sluníčko, hliníkové lamely se uzamknou a horko zkrátka nepropustí dovnitř. Teplota v interiéru tak může být přirozeně až o 10 °C nižší než venku. V zimě rolety fungují naopak jako izolant. Teplo drží uvnitř domu či bytu, čímž šetříte peníze za vytápění. Například české venkovní rolety Minirol od výrobce BUILDING Shutter Systems garantují až 30% úsporu.

Klimatizace naopak dovedou instantně snížit či zvýšit teplotu v interiéru podle potřeby. Rizikem je zde nastavení natolik svěžího vzduchu, až z něj prochladnete. Zároveň je potřeba počítat také s tím, že i samotný provoz klimatizace stojí nemalé peníze.

Srovnání venkovních rolet a klimatizace

 
V obou případech by mohla být rozhodující pořizovací cena. Ta ovšem není natolik rozdílná. Pořízení kvalitní klimatizace, která vám doma poskytne chladné útočiště, může dosahovat téměř stejné částky, jako pořízení venkovních rolet. A při využití Zelená úsporám dokonce získáte na venkovní rolety velkorysou dotaci. Tak co, zaujala vás možnost venkovních rolet?