Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Jak na údržbu klimatizace

okenni klimatizace

Jaro již pomalu klepe na dveře a než se nadějete, je tu léto a s ním i typické letní pařáky. Pokud patříte k těm šťastlivcům, kteří mají doma či v kanceláři klimatizaci, letní vedra vás mohou nechat klidnými. Ale pouze v tom případě, že o klimatizaci řádně pečujete.
Klimatizace totiž potřebuje alespoň jednou ročně servis, při větším provozu si vyžaduje servis dokonce častější. Jen správnou péčí o klimatizaci máte zaručeno, že vám přístroj bude dlouho a dobře složit a že ušetříte i nemalé náklady na jeho provoz.
Sezóna klimatizací se blíží, a tak nenechávejte údržbu na poslední chvíli. Už jen proto, že ceny servisů bývají v letním období vyšší a budete mít problém sehnat technika, který bude mít na vás čas. Ne totiž všechnu údržbu zvládnete svépomocí. Odborníkům přenechejte kontrolu motoru, ventilátoru a kontrolu okruhu chladiva. Vaším neodborným zásahem by totiž mohlo dojít k poškození zařízení.

Servis a čištění klimatizace

Součástí pravidelného servisu klimatizace je preventivní kontrola, která spočívá ve vyčištění filtrů, vyčištění výměníků a čištění kondenzátorů u venkovních jednotek. Během servisu je zkontrolována elektroinstalace a také kompresory a chladící okruhy. Zvýšená pozornost by měla být věnována předfiltraci, která zadržuje hrubé nečistoty.

Servis klimatizace svépomocí

Mnoho úkonů dokážete zvládnout sami. V prvé řadě zvládnete kontrolu funkčnosti všech parametrů, vizuální kontrolu klimatizace a hravě vyčistíte filtr. Pokud je vaše klimatizace vybavena kondenzátním čerpadlem s plováčkem, pravidelně čistěte i ten, protože by jinak mohlo dojít k poškození čerpadla. Servis vždy provádějte v souladu s manuálem, který jste dostali při koupi přístroje.

Výměna olejové náplně jednou za dva roky

Během pravidelného servisu zkontrolujte i stav olejové náplně. Ten je závislý na četnosti použití přístroje. K výměně náplně by mělo docházet po 4 – 5 tisících hodinách provozu, přibližně jednou za dva až tři roky. V žádném případně nepodceňujte kvalitu olejové náplně, protože má přímý vliv na životnost kompresoru.

Pravidelný servis šetří vaše náklady

Pravidelnou údržbu klimatizace nepodceňujte. Správná péče má totiž vliv na její životnost a spotřebu elektrické energie. Pokud zařízení nefunguje správně, zvyšuje se jeho spotřeba a vy tak zaplatíte více, než kolik byste dali za odborný servis.

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/