Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Moderní a úsporné vytápění 21. století

Foto: TEMPERO

Vytápění infrapanely posouvá hranice tepelného komfortu a nabízí řadu dalších výhod.

Infrapanely FIRST Heating vyráběné a výhradně distribuované společností TEMPERO s.r.o. v České republice nabízejí vysokou designovou variabilitu. Barevné provedení sklokeramické desky je volitelné a panel tak může splynout s okolím. Do rámu infrapanelu lze navíc integrovat osvětlení místnosti. Instalace infrapanelu je možná do novostaveb i starých budov.

Díky přenosu tepla sáláním dochází k rovnoměrnému prohřátí celé místnosti. Tímto lze účinně vyřešit vytápění místnosti s vysokými stropy. Teplo sálající shora je pro člověka přirozené a podporuje přirozenou termoregulaci. Rovnoměrným ohřevem všech povrchů se předchází víření prachu a také jsou intenzivně vysušovány stěny. Infrapanely tímto poskytují skutečně účinné řešení problémů s plísněmi. Sálavé vytápění je prověřeno mnoha generacemi formou kachlových kamen. Avšak infrapanel nevyžaduje naprosto žádnou údržbu po dobu až padesátileté životnosti.

Výrazným argumentem pro vytápění infrapanely jsou bezkonkurenčně nejnižší provozní náklady. Praktické zkušenosti ukázaly, že úspora vůči tepelným čerpadlům může být mezi 17 – 46 %. Při přechodu z plynu lze ušetřit až 59 % nákladů a dokonce až 76 % nákladů ve srovnání s elektrickým přímotopem. Přispívá tomu i zvýhodněný tarif pro domácnosti vytápěné elektřinou s cenou okolo 2,20 Kč za kWh. Infrapanely FIRST Heating mají nejvyšší povrchovou teplotu na trhu dosahující až 180 °C, což znamená až několikanásobný nárůst tepelného toku v porovnání s konkurencí. Infrapanely tak mohou být plnohodnotným, úsporným a komfortním způsobem vytápění. Užitné a designové vlastnosti infrapanelů FIRST Heating již oceňují lidé ve 21 zemích světa včetně západní Evropy.

INFO: WWW.TEMPERO.CZ, TEL.: +420 603 331 280