Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Užitečné rady při výběru nového kotle

foto: Dakon

Kotel je zařízením, jež slouží k vytápění a ohřevu vody. Jeho výběr ovšem už tak snadný není. Na co se tedy změřit před nákupem a kde si jej posléze objednat?

Jaké druhy kotlů jsou aktuálně k dispozici?

Pokud jste se rozhodli zakoupit nový kotel, jistě jste sami zjistili, že máte k dispozici spoustu možností. Povězme si tedy k jednotlivým variantám několik slov.
• Elektrokotle. Nižší pořizovací ceny, nehlučný, bezpečný a ekologický provoz, snadná instalace (není potřeba odkouření) – to jsou ve zkratce výhody elektrokotlů. Při jejich provozu lze navíc využít levnějších sazeb za elektřinu, nicméně z hlediska provozu nepatří k nejlevnějším.
• Kotle na tuhá paliva. Klasická varianta, která sice vyjde dráže při nákupu, na druhou stranu cena paliv není nejvyšší. Leckoho může odradit potřeba obsluhy, jenomže automatický kotel na tuhá paliva dokáže sám přikládat palivo a zbavovat se popela. Problém vyřešen!
• Plynové a kondenzační kotle. Tato zařízení využívají k chodu zemní plyn. Plynový kotel je cenově někde uprostřed předchozích dvou variant. U kondenzačního kotle pak na počátku zaplatíte více, nicméně poté bude šetrnější jak k vaší peněžence, tak k životnímu prostředí.
Tip: pro mnohé lidi je určující poměr kvalita/cena. Kotlů, které mu odpovídají, je pochopitelně celá řada. Za zvážení kupříkladu stojí Dakon Dor f 24.

Při výběru kotle se obraťte na profesionály!

Výběr ani instalace kotle nejsou ničím jednoduchým a většina lidí potřebuje poradit. V dnešní době lze naštěstí z pohodlí vlastního domova kontaktovat odborníky – stačí vyhledat některý z internetových obchodů. V e-shopu Topenilevne.cz např. naleznete nejen pestrý sortiment kotlů, ale také další relevantní výrobky jako armatury apod.