Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Víte, který zdroj je pro vytápění nejvýhodnější a proč? Poradíme vám pár tipů!

Protherm Gepard Condens 12MKO-A B60ZB, foto: Topenilevne.cz

Stavíte? Rekonstruujete? Vzhledem k faktu, že topení spolkne většinu nákladů na provoz domácnosti, je to právě otázka vytápění, která by vás měla nejvíce pálit. Volbě správného typu kotle a zdroje vytápění je tedy třeba věnovat vysokou pozornost.

Nejsnadnější cesta – elektřina

V posledních letech se stala elektřina nejoblíbenějším zdrojem vytápění, a to zejména díky snadné obsluze, ekologickému provozu a téměř nulové nutnosti údržby. Tento zdroj se tedy stal hitem číslo jedna u mnoha domácností.

Vyplatí se to? Vytápění elektřinou, jak víme, nemusí být zrovna tou nejlevnější záležitostí. Pro tyto účely však lze využít speciální tarify od vašeho poskytovatele. Nejste si jisti, jaký typ elektrického kotle zvolit nebo co všechno k tomu potřebujete vědět? Kontaktujte odborníky na slovo vzaté na Topenilevne.cz.

Zlatý střed

Ekologickým řešením je také vytápění plynem. Pokud tedy pro vytápění svého bydlení zvolíte výkonný kondenzační kotel, můžete tím potěšit i svou peněženku.

Plynem lze navíc vytápět i tehdy, když ve vaší lokalitě není možnost připojení na rozvod plynu. Je sice třeba počítat s vyššími náklady na pořízení a větším prostorem, ale nic není nemožné. K plynovým kotlům pro domácnost však budete potřebovat samostatný zdroj propan-butanu, na nějž je nutné si vyhradit místo a pak jej pravidelně doplňovat.

Klasika – pevná paliva

Pokud není ve vaší obci zaveden plyn a elektrické vytápění vám přijde neekonomické, pořád je tu možnost topit tuhými palivy. Obsluha těchto druhů kotlů je však náročnější na obsluhu a není příliš ekologická.

Tip: k zálohování kotlů je dobré využít záložní zdroj pro čerpadlo, například ASTIP.