Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Barvy, které vdechnou Vaší koupelně život

Foto: Sapho

Každý den začíná i končí právě v koupelně a dá se tedy říci, že tak pohodlně a příjemně, jak se cítíme ve vlastní koupelně, tak spokojený a šťastný prožíváme i život. Při plánování rekonstrukce je tedy potřeba nejprve promyslet, jak bude vaše nová koupelna vypadat a to do nejmenších detailů. V současnosti se do popředí dostává moderní, vkusné a především praktické vybavení, díky němuž se cítíte v koupelně komfortněji. Neměli bychom však zapomínat ani na důležitost barev, které dokážou vytvořit tu správnou atmosféru, prozářit a zkrášlit nejen prostor kolem nás.

Obklady, které se neokoukají

Obklady jsou tím, co na první pohled udává styl vaší koupelny. V popředí zůstává orientace na přírodní materiály a zemité barevné tóny, jako jsou hnědá či béžová. Módní je i nadčasová šedá. Barvy přírody nám totiž dodávají energii. Pomáhají přeladit naše vědomí – uprostřed přírody jakoby mizely starosti a trápení a o mnoho jasněji vystupovala přítomnost. Vedle nešlápnete, ani pokud zvolíte spojení s jemným proužkem či nestárnoucí mozaikou. Chcete-li však držet krok s nejnovějšími trendy, hledejte mozaiku, která má šestihranný tvar. Např. obklad série EROS je správný tip pro elegantní a nadčasovou koupelnu s harmonizujícím účinkem.

Dejte prostor barvám

Stále častěji se setkáváme s tím, že jsou neutrální tóny oživeny kombinací s různými barevnými prvky. Nejmodernějším trendem v koupelnovém designu je však využití barev i na základním zařízení, jako jsou umyvadla a toalety. Nabízí se tak zajímavá možnost, jak se odlišit a současně vytvořit prostor pro dokonalou relaxaci. Pokud jste odvážní, určitě si vyberete z nové série barevné sanitární keramiky COLOUR. Ta nabízí výrazně červené, elegantně černé a luxusně zlaté barvy pro jedinečnost Vaší koupelny. Například červené umyvadlo MINIMAL se sofistikovaným povrchem i tvarem vytváří z interiéru koupelny emocionálně pozitivní prostor. Dejte tedy zelenou své hravosti a nechte vyniknout barevné kráse i ve své koupelně.

Dopřejte si barevnou terapii

Již staré civilizace a kultury využívaly barevné světlo pro léčebné účely. Určité barvy, dle těchto starobylých metod, vždy pomáhaly třeba zmírňovat nemoci, nebo naopak stimulovali tělo a mysl, zvyšovaly energii. Chromoterapii, jak se tato alternativní léčebná terapie nazývá, proto v současnosti vyhledává čím dál více lidí. Podsvícená zrcadla FLOAT svou efektní konstrukcí evokují dojem, jakoby zrcadlová plocha plavala v rámu. Štěrbinou mezi rámem a zrcadlem proniká do koupelny rozptýlené bílé intimní světlo, obzvláště příjemné při ranní hygieně či večerní romantice. Na objednávku je možné instalovat i RGB barevnou chromoterapii, která pozitivně působí na lidskou psychiku a náladu.

Více informací a barevné inspirace naleznete na www.sapho.cz.