Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Koupelna v novém kabátku: Aneb jak zvolit ten správný obklad, jež neomrzí

koupelny Sapho

Hodláte vdechnout stávající koupelně nový, moderní a především neotřelý nádech? Dostatečnou várku pozornosti byste měli věnovat především správnému výběru obkladaček. Jejím prostřednictvím totiž na nás celá místnost promlouvá a celkově lahodí našemu oku. Poradíme vám několik skvělých fíglů, které vám usnadní výběr.

Stanovte si finanční strop

Dříve, než se do čehokoli pustíte, je vhodné mít alespoň finanční představu. Důkladně si změřte velikost koupelny , z tohoto výsledku již hravě odvodíte náklady související s pořízením zvoleného typu obkladů. Na trhu je k dostání pestrá škála kachliček, která se liší nejen cenou, materiálem, barvami, ale i specifickou strukturou nebo daným zdobením.

Zaměřeno na materiál, barvu a styl 

Na špici se drží především keramické kachličky, ale v těsném závěsu si svoji klientelu našly i ty kamenné, skleněné nebo s použitím vinylu. Keramika je nejrozšířenější a potěší především přívětivou cenou.
Pokud máte v otázce materiálu jasno, nyní přejdeme k odstínu obkladů a jejich celkovému designu. V případě, že vůbec netušíte, jaká varianta by byla ta nejlepší, přikloňte se k nevtíravému a decentnímu stylu. Teplé, zemité odstíny jako je béžová, smetanová, kávová, nebo bílá s aplikací barevné a hravé mozaiky, rozhodně vedou.
Do koupelny míříte každý den hned několikrát, proto byste se v ní měli cítit nanejvýš příjemně. Neváhejte vybrané studio, požádat o grafický návrh vaší nové koupelny. Originální porcelánové obklady kombinujte s jednoduchou elegancí, co se týká zvolení vany, sprchové koutu nebo umyvadla .

koupelny Sapho

koupelny Sapho

 

Doplňky, udělají mnohé

Nezapomeňte také na maličkosti, která dojem místnosti znásobí. Měkké a poddajné froté ručníky slaďte v tónu obkladů, dávkovač na mýdlo a stojánek na zubní kartáčky preferujte ve stejném provedení a nakonec nesmí chybět také elektrický žebřík, který potěší zejména ty, jež nedají dopustit na vyhřátý ručník nebo župan.

Tagy: