Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Nejlepší materiál pro vaši koupelnovou předložku či kobereček

Při pořizování koberečku nebo předložky do koupelny si můžete vybrat z nejrůznějších tvarů, designů a zpracování. Kromě toho si však můžete vybírat i podle materiálu, z kterého je vyrobená. Nejčastěji padne volba na akryl, polyester nebo bavlnu. Pojďte se podívat, jaké výhody vám jednotlivé materiály nabízí.

 

 

Nelze s určitostí říci, který materiál je úplně nejlepší, protože každý má své výhody i nevýhody. Liší se ve způsobu údržby i ve svých vlastnostech. Jisté však je, že si každý z těchto materiálů si našel své příznivce.

Akryl

Akryl je jednoznačně nejrozšířenějším materiálem, s kterým se u koberečků a předložek do koupelny potkáte. Akrylové podložky jsou na trhu dostupné v široké škále barev a provedení. Velkou výhodou koberečků ze 100% akrylu je jejich nenáročnost na údržbu. Díky tomu se perfektně hodí jako moderní doplněk do dětských pokojů i obýváků.

Mohlo by vás překvapit, že váš nový kusový koberec pouští vlas, to je však u akrylových koberečků zcela normální. Toto období trvá obvykle 3 až 4 měsíce. Je za to zodpovědná poslední fáze výroby kusového koberce a rozhodně není na škodu. Aby vám kobereček dlouho vydržel, vždy ho vysávejte po směru vlasu a nepoužívejte vysavače s rotačními kartáči. Pro dokonalou čistotu je jednou za čas hoďte do pračky. Koberečky z akrylu rychle schnou a v případě, že mají na rubu protiskluzovou vrstvu, jsou také velmi bezpečné.

Polyester

Koberečky a předložky vyrobené z polyesteru se vyznačují jedinečnou jemností a hebkostí. Díky tomu jsou vhodné jako předložky před postel a gauč, protože na ně často stoupáte bosou nohou. Polyesterové koberečky mají podobné vlastnosti jako ty akrylové, stejně jako ony, se vyznačují jednoduchou údržbou. Snesou i pravidelné praní v pračce a vysávání bez toho, aby se ničily.

Polyester se vyznačuje jasností a stálostí barev. Nemusíte se tedy bát, že by koberec ztrácel svůj originální vzhled. Je také odolný proti vodou rozpustným skvrnám. Moderního designu se často dosahuje kombinací dvou různých výšek vlasu. Díky tomu se i u jednobarevných koberečků dosahuje plastického vzhledu.

Bavlna

Bavlněné koupelnové předložky a kusové koberečky jsou skvělou volbou pro interiéry s přírodními prvky. Skvěle ho doladí a podpoří rustikální i moderní vzhled. Výhodou koberečku z přírodního materiálu je i jeho snadná údržba, bavlnu můžete v případě silnějšího znečištění s klidem vyprat v pračce.

Bavlněné koberečky můžete pořídit do koupelny, dětského pokoje i do pracovny nebo ložnice. Vybírat můžete z oboustranného provedení nebo koberečků s bezpečnostní protiskluzovou vrstvou.

 

Konečný výběr koberečku je závislý především na vašem vkusu a stylu interiéru, do kterého patří. Ať se rozhodnete pro předložku z přírodního materiálu či z toho umělého, vždy věnujte pozornost jeho zpracování. Právě způsob zpracování odděluje kvalitní kobereček od toho nekvalitního. A za kvalitu se vyplatí si připlatit. Jedině tak budete mít jistotu, že protiskluzová vrstva bude účinně plnit svou bezpečnostní funkci a že si kobereček dlouho udrží svůj perfektní vzhled. Protože kvůli němu jste si ho přece pořídili.