Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Rekonstrukce koupelny: co by nemělo chybět v moderním zázemí pro očistu i relaxaci?

sprchový kout

Dávno jsou pryč doby, kdy byla koupelna pouze nezbytným místem pro očistu, na němž se členové domácnosti rychle střídali bez sebemenšího pomyšlení na to, že pobyt v koupelně může být nejen praktický, ale také příjemný. Moderní koupelny už by měly nabídnout notnou míru estetického provedení i přidanou hodnotu v podobě možnosti odpočinku a uvolnění. A právě na to musíme myslet při rekonstrukci.
Estetiku, funkčnost i něco navíc už současný trh nabízí a ve většině případů se výrobcům daří spojit všechny tři aspekty v jeden produkt. Jak tedy při rekonstrukci vybudovat moderní koupelnu a co by v ní nemělo chybět?

Keramická umyvadla – to nejlepší, co od 90. let koupelnu potkalo

Málokomu se nezježí chlupy na rukou, když si vzpomene na stará nevzhledná smaltovaná umyvadla, která v mnoha domácnostech ještě stále slouží, ale svým vzhledem spíše odpuzují, než aby do koupelny lákala. Elegantním řešením současnosti i budoucnosti jsou umyvadla keramická. Proč?

• jsou nenáročná na údržbu
• jsou odolná vůči rzi a vodnímu kameni
• jejich barva se ani časem a používáním nemění
• na trhu jsou k dispozici v různých tvarech a barvách, největší oblibě se však stále těší ta bílá
• mohou být součástí všech stylů bydlení

Na druhou stranu je nutné upozornit, že poničené keramické umyvadlo nelze v mnoha případech nijak opravit.

Sprchový kout jako prostorově nenáročné řešení

Zatímco dříve se koupelna neobešla bez vany, dnes je k dispozici mnohem elegantnější řešení. Jsou jím sprchové kouty. Ty nabízí řešení pro všechny malé koupelny a v interiéru se dvěma koupelnami výrazně usnadňují soužití celých rodin. Kromě toho, že šetří místo, u nich lze také zvolit míru soukromí díky nejrůznějším typům zástěn.

Sprchové kouty se dokonale přizpůsobí koupelně, protože jejich zadní části jsou obklady, jež tvoří celou koupelnu. Stačí si jen vybrat požadovaný tvar vaničky a zástěn a dokonalé místo pro sprchování je na světě.

Vana – jednoduchý způsob, jak uspokojit vyznavače klasiky

Pokud se obyvatelé bytu či domu neobejdou bez klasických koupelí a mají dostatečně prostornou koupelnu, mohou si dopřát moderní vanu, která jim zajistí stoprocentní pohodlí a také toho hodně vydrží. Oblibě se v současné době těší vany kompozitové i ty z litého mramoru – jejich částky se však pohybují o něco výš.
Vany z litého mramoru jsou totiž celkově o třídu výš než vany z jiných materiálů. Jsou vyráběny ze speciální směsi mletého vápence, sklářských písků, kvalitnější polyesterové pryskyřice a barviv. Povrch je vždy dokonale hladký a barva vany se dá tónovat do rozmanitých barevných odstínů. Výroba van probíhá odléváním materiálu do forem, tím je zajištěna stejnorodost a žádné fyzické a mechanické odlišnosti v některých částech produktu.
Kromě toho jsou vany z litého mramoru oblíbené pro své tepelně-izolační vlastnosti, nenáročnou údržbu a nosnost i 300 kilogramů.

Do současné domácnosti patří moderní koupelna

V naprosto ideálním případě jsou v moderní koupelně umístěny všechny tři zmíněné prvky – umyvadlo, sprchový kout i vana. Dvojice sprchový kout – vana rozhodně není přehnaná a zbytečná, pokud si někdo zakládá na komfortu a možnosti využívat koupelnu nejen prakticky, ale i pro své vlastní relaxační aktivity. Na ty je třeba při rekonstrukci nezapomínat.