Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Vybíráte vanu a sprchový kout do koupelny? Víte, na co si dát pozor?

Foto: Koupelny pro Brno

Bydlíte ve starém panelákovém bytě, který má ještě umakartové jádro? Nebo jste se nastěhovali do starého domečku po babičce, kde je ještě původní koupelna? Je tady čas na změnu. Ale co vybrat? Manžel by radši sprchový kout a manželka zase velkou rohovou vanu. Co takhle obojí?

Pokud už uvažujete o změně nějakou tu chvíli, určitě jste se na internetu po nějakých pěkných koupelnách dívali. Také jste si říkali, že by se vám líbilo něco z této koupelny a něco z úplně jiné, ale nevíte, jak by to šlo dohromady? Není nic jednoduššího než navštívit koupelnové studio, kde vám poradí s nejvhodnějším řešením dispozičního uspořádání Vaší nové koupelny a následně udělají 3D návrh, přesně na míru vaší koupelny.

Vana nebo sprchový kout?

Vana přináší do koupelny nádech relaxace a uvolnění. Dokážete si představit něco lepšího, než se po těžkém dni v práci naložit do vany horké vody a užít si nerušenou chvilku, kterou máte jen sami pro sebe? V tomto případě je vana jasnou volbou. Vana je vhodná také pro rodiny s dětmi. Stačí jim napustit vanu plnou bublinek a děti v ní vydrží velmi dlouho. Vy tak máte čas sami pro sebe.
Na druhou stranu jsou zde muži, kteří potřebují naopak ráno před prací rychlou sprchu. Kdo má ale pak uklízet ten nepořádek, který nadělají při sprchování ve vaně? Sprchový kout je tak tou praktičtější volbou.

Posuvné či otvíravé sprchové dveře, nebo jen skleněná stěna?

Zvolit můžete sprchový kout s vaničkou nebo i bez ní. Pokud se zbavujete staré vany a rádi byste si nechali pouze sprchový kout, můžete celý prostor vany vydláždit a zakoupit pouze odtokový žlab a sprchové dveře, případně sprchový prostor oddělit jen skleněnou stěnou Walk-In. Vznikne tak velmi velký sprchový kout, kam si můžete vlézt i s vaší drahou polovičkou.
Další možností je spojit vanu a sprchový kout v jedno a k vaně pořídit sprchovou zástěnu. Žena si tak bude moct užít svou chvilku relaxace a muž po sobě nezanechá jezero. Zda zvolíte posuvné dvířka nebo shrnovací je pak už zcela na vás.

Jakou zvolit barevnou kombinaci

Díky digitální technologii tisku, lze na obkladech a dlažbách dosáhnout téměř jakéhokoliv vzhledu, proto se v současné době používají věrné imitace přírodních materiálů, kamenů i dřev v rozdílných rozměrech i odstínech. Pro snazší údržbu, lze zvolit velký formát obkladů i dlažeb, dnes jsou dostupné i rozměry 320 x 160 cm. Čím větší formát, tím méně spár, to znamená snazší údržbu.
Další možností do Vaší koupelny může být mozaika, která se skládá z malých čtverečků, které jsou umístěny na velkém platu. Následná pokládka mozaiky je tedy jednoduchá a zvládne ji každý. Při zvolení epoxidové spárovací hmoty je radost uklízet i tuto koupelnu.
Pokud přesně nevíte, jak by měla vaše nová koupelna vypadat, nebo váháte nad barevnou kombinací, navštivte koupelnové studio. Zde vám poradí, ukážou vzorníky barev a s plánováním vaší koupelny rádi pomohou. Jedním z takových studií je i koupelnyprobrno.cz, kde vám připraví i 3D návrh s fotorealistickými obrázky nebo si nechejte Vaší novou koupelnu představit rovnou ve virtuální realitě.