Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Chcete domácího mazlíčka? Poradíme vám, který s vámi bude nejšťastnější

Akvamex

Chtěli byste nového člena domácnosti a přemýšlíte o pořízení domácího mazlíčka? Poradíme vám, jaký mazlíček se k vám hodí nejvíce!
Toužíte po tiché společnosti

Nemáte vlastně moc času se zvířátku věnovat. Trávíte hodně času v práci a chcete zvířátko, kterému nevadí, když bude někdy samo přes noc. A mazlení vás nijak nebere.
Tak jsou pro vás ideální zvířátka žijící v akváriu nebo teráriu. Zcela nenáročné jsou rybičky, jejichž příbytek vám navíc krásně zútulní domov. Některé druhy ještěrek jsou také celkem nenáročné, ale třeba takové terárium pro suchozemské želvy už vyžaduje větší péči.

Chcete se mazlit, ale nemáte čas na zbyt

Když přijdete domů, chcete se pomazlit, ale nemáte čas třikrát denně běhat na procházky? Možná je pro vás ten správný společník křeček. Nebo byste raději myš?
Ať už zvolíte jakéhokoliv malého hlodavce, pořídíte si milého společníka, který nevyžaduje příliš péče. Křeček je spíš samotář, ale myška se bude mazlit ráda. Vyžadují trochu péče – jako třeba výměnu podestýlky a pravidelné krmení, ale když jim zajistíte přísun vody a něčeho na zub, obejdou se bez vás i víc jak den. Než ale začnete vybírat z nabídky klecí pro křečky, ujasněte si, že vám nebude vadit jejich převážně noční aktivita.

Akvamex

Kočka žijící v bytě pro vás také připadá v úvahu. Vyžaduje trochu víc péče a lásky, ale když jí zajistíte vše potřebné, ani si nevšimne, že jste celý den pryč. Kočky jsou zkrátka osobnosti, které mají svou hlavu. To vy ale taky, no ne?

Tip: Vše, co bude váš domácí mazlíček potřebovat, najdete na akvamex.cz

Chcete parťáka na život a na smrt

Nevadí vám se zvířátku věnovat několik hodin denně. Chcete usínat v hřejivém chumlu chlupů a toužíte po bouřlivém vítání, kdykoliv vstoupíte domů? Pořiďte si pejska!
Pejsek vyžaduje opravdu hodně péče a času. Očkování, vyčesávání, venčení, sbírání hovínek, shánění hraček a pamlsků, věčné uklízení,… to vše zní jako dřina, ale za odměnu získáte plnohodnotného člena rodiny, který by za vás položil život.