Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Schovejte léto do sklenice

Morphy Richards - tyčový mixer

Jak si co nejdéle uchovat léto nejen ve vzpomínkách? Zavřete ho do spíže! Během prosluněných měsíců dozrává spousta ovoce a proto je ideální čas pustit se do přípravy poctivých domácích marmelád i jiných pochoutek, které nám zahrada umožní. Pomocnou ruku nabízí všestranný multifunkční „Total Control tyčový mixér set Pro“ anglické značky Morphy Richards. S tímto inovativním domácím spotřebičem bude příprava všech pokrmů hračka a pochutná si celá rodina.

Pomocník v kuchyni se vždy hodí. Může jím být i multifunkční Total Control tyčový mixér set Pro o výkonu 650 W od anglického výrobce inovativních domácích spotřebičů. S ním můžete vařit zcela podle své fantazie a bez omezení. Pomůže při přípravě polévek, omáček, pest, koktejlů, dětských přesnídávek i chutných marmelád. Komplexní příslušenství nabízí pasírovací nástavec, mixovací nádobu o objemu 500 ml s praktickým uzávěrem pro skladování, sekací nádobu o stejném objemu i s víkem pro uchování a šlehací metlu. Zubaté ostří sekáčků zaručuje delší životnost. Ergonomické měkčené madlo poskytuje maximální pohodlí a spínač s plynulým nástupem výkonu zabraňuje nechtěnému nepořádku v kuchyni. Maximální výkon zaručuje turbo spínač a dalších osm stupňů intenzity. Mixujte, sekejte, pasírujte a prodlužte si chuť léta co nejdéle.

Inspirujte se recepty na letní svěží pochoutky nebo zatočte s letošní úrodou podle své fantazie.

Rajčatová salsa (300 ml)
145 g zralých cherry rozkrojených rajčátek
polovina pokrájené chilli papričky (dle požadované ostrosti můžete i přidat)
20 g čerstvého a pokrájeného koriandru
šťáva z 1 limety
mořská sůl a pepř na dochucení

Tip:

Připravte si nádobu s ostřím pro sekání a vložte do ní všechny připravené ingredience. Nádobu uzavřete a nasaďte na ni mixér. Vše sekejte na stupni 7 po dobu 10 vteřin. Ujistěte se, že jsou všechny přísady nasekány, případně zpracovávejte dalších 5 až 10 vteřin. Směs přendejte do servírovací misky a nechte alespoň hodinu odstát. Podávejte například s tortillovými chipsy.
Pesto (300 ml)
30 g čerstvé bazalky
25 g strouhaného parmezánu
50 ml extra panenského olivového oleje
šťáva z jedné poloviny citrónu
50 g piniových oříšků
1/2 stroužku česneku
sůl a pepř pro dochucení

Do nádoby s ostřím pro sekání vložte všechny ingredience v uvedeném pořadí. Nádobu uzavřete a nasaďte na ni mixér. Přísady sekejte na stupni 7 po dobu 15 vteřin. Ujistěte se, že je vše důkladně rozsekáno a případně zpracovávejte dalších 15 až 30 vteřin. případně mixujte dalších 15 vteřin. Okořeňte podle své chuti.
Tip: Pokud je pesto příliš husté, přidejte ještě trochu citrónové šťávy a oleje.
Guacomole (300 ml)
75 g cherry rajčátka
½ červené chilli papričky
65 g čerstvého koriandru
1 zralé, oloupané a pokrájené avokádo na větší kousky
šťáva z poloviny limety (podle chuti)
sůl a pepř podle chuti

Dejte všechny ingredience do mísy s ostřím, nádobu uzavřete a nasaďte na ni mixér. Přísady sekejte na stupni 7 po dobu 15 vteřin. Ujistěte se, že má směs správnou konzistenci, případně mixujte dalších 15 vteřin.