Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Jak úspěšně zařídit vkusný byt? 3 způsoby jak realizovat vaše sny. Vyberte si ten nejefektivnější

Foto: JV Pohoda

Realizujte efektivně svůj sen o tom, jak by měl váš obytný prostor vypadat. Chcete ušetřit a řešit interiér sami? Zaplatíte raději za profesionální návrh? Nebo vyberete odborného prodejce nábytku? Porovnáme si výhody i úskalí všechny tří variant.

Zařídíte si prostor tak, aby poskytoval dostatek komfortu, pohodlí a vkusu, foto: JV Pohoda

Realizace svépomocí

Pokud se rozhodnete celé zařizování zvládnout sami, čeká vás jistě mnoho naježděných kilometrů, desítky až stovky hodin někdy zcela marného hledání. Často nenajdete výrobky a designy, které by splnily vaše očekávání. Začnete se tak uchylovat ke kompromisům, které vám ale v konečném důsledku budou vadit a mnoho let se budete trápit pocitem, že to vlastně mělo být jinak.

Někdy také volíte variantu nákupu těch nejdražších a nejluxusnějších kusů nábytku v domnění, že tak dosáhnete skvělého výsledku. Ty spolu ale nemusí vždy ideálně korespondovat a výsledek pak vůbec neodpovídá vynaloženým prostředkům.

K dokonalé relaxaci a pohodlí slouží nadčasové postele, foto: JV Pohoda

Realizace s pomocí architekta

Další variantou je oslovení bytového architekta nebo designéra. Pak máte větší šanci, že interiér „dopadne dobře“. Ne ale vždy. Většinou nemáte „dostatek síly“ architektovi oponovat a tak často dochází k tomu, že interiér sice „dopadl dobře“, ale tak nějak „není náš“ a ne vždy se v něm cítíte spokojeně.

Každý architekt, pokud se chce ve své tvorbě vyvíjet a posunovat dál, musí zákonitě zkoušet nové varianty, nové možnosti, experimentovat. Bohužel, pro klienta se toto „zkoušení a experimentování“ odehrává v „jeho bytě za jeho peníze“. Přestože vás takovéto poradenství bude stát dost peněz, konečný výsledek je často odlišný od Vašich představ. Také proto, že zboží znáte většinou pouze z katalogů a skutečné provedení výrobku jste nikdy neviděli.

Realizace s pomocí odborné firmy

Třetí a často nejlepší možností je oslovit firmu, která mně také bude umět se zařízením interiéru poradit, ale kde budu mít větší možnost do konečného ztvárnění obytného prostoru promluvit a vyjádřit tak svoji individualitu. Takovým místem, kde najdete porozumění a dostane se vám veškerých rad a pomoci, je např. společnost JV Pohoda s.r.o. z Plzně.

Firma JV Pohoda více než 15 let dodává českým a slovenským zákazníkům designový nábytek evropských výrobců. Má za sebou realizaci již stovek interiérů, rodinných domů i bytů. Dokáže zákazníkům pomoci s rozmístěním nábytku, výběrem designů, materiálů i barev a jejich kombinací.

Zeptali jsme se pana Volrába, majitele firmy, kde čerpá inspiraci pro návrhy interiérů? „Po celá léta navštěvujeme nejdůležitější veletrhy nábytku ve světě, a tak naše rady a doporučení klientům vycházejí vždy z nejnovějších trendů.

Velmi často tak ‚předbíháme čas, protože zákazníkům namísto modelů a materiálů, které byly nebo možná ještě jsou trendy, představujeme takové, které v podstatě trendy teprve budou. Výrazně tak prodlužujeme životnost moderního interiéru.

U dobrých výrobců si zákazník si sám může zvolit velikost i kompozici sedací soupravy, foto: JV Pohoda

Nebojte se navštívit Showroomy

Nespornou výhodou při výběru vhodného vybavení do vašeho interiéru je možnost prohlédnout si na showroomu vzorky. „V našem showroomu si můžete prohlédnout výrobky všech našich dodavatelů a na vlastní oči nejen vidět, ale i sáhnout si nebo se posadit na výrobek, který pak ve svém interiéru bude mít. Důležité je, že zákazník vždy uvidí originální vzorky materiálů přímo od výrobce.

Jak vypadá poradenský servis u odborných nábytkářských firem?

Nejprve navštívíme klienta v interiéru, který chce zařídit. Vše pečlivě zaměříme, nafotíme, ale hlavně s největší pozorností vyslechneme jeho přání, návrhy a představy o tom, jak by interiér měl vypadat. Pokud je některý ze zákazníkových návrhů v rozporu s našimi dobrými zkušenostmi, vždy jej na to upozorníme, vysvětlíme důvody a navrhneme lepší řešení.

Další schůzka se odehrává v našem showroomu, kde už většinou společně vybíráme konkrétní modely a jejich konečné provedení. Při schůzce se o zákazníka stará minimálně jeden z našich pracovníků, který veškerý svůj čas věnuje jen jeho návštěvě. Samozřejmostí je příjemné prostředí pro jednání a pohoštění každého našeho klienta.

Co je vůbec nejlepší? Veškeré poradenské služby poskytuje společnost JV Pohoda s.r.o. svým zákazníkům zdarma.