Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Svět rolet je bohatý

Ukázka zatemňovacích roletRolety patří již léta k tradičním stínícím variantám. Nabízejí se dnes v tolika různých provedeních, že by tomu člověk ani nevěřil. Ačkoli hodně lidí stále automaticky sáhne po žaluziích, když vybírají stínící techniku na okna, přesto stojí za zvážení také další možnosti, mezi nimiž jsou také rolety.

Varianty rolet pro interiér

Rolety jsou typicky kusem látky, který se dá vertikálně rolovat do určitých poloh. Zcela zatemňovací rolety bývají zpravidla z neprůsvitných látek. Dnes už mají poměrně širokou škálu barevných provedení a také vzorů, takže mohou zdařile doplňovat jakýkoli interiér. Je samozřejmě trochu nevýhoda, že se světlo dá regulovat pouze rolováním, takže regulace není tak zcela plynulá a takové rolety pak neumožní světlo pouze tlumit. Jsou ale samozřejmě také klasické rolety, které jsou vyrobeny z průsvitných látek, které tuto dovednost mají, zase ale zcela nezastíní.

Rolety na okna - ukázka realizací firmy Almma s.r.o.

Mezi roletami na okna ovšem najdete také moderní verzi běžných dobře známých rolet. Takzvané Twintex rolety jsou moderní obměnou klasických rolet. Jsou tvořeny dvěma vrstvami pruhované látky, na které se střídají průhledné a plné barevné pruhy. Jejich překrýváním nebo zarovnání za sebe se světlo reguluje mnohem plynuleji. Rolety se navíc běžně dají vyhrnou nahoru nebo jen do určité polohy.

Kromě těchto existují také další varianty interiérových rolet, mohou mít plisovanou podobu z papíru, a také z proutí. Záleží samozřejmě, jaký interiér mají rolety doplňovat a pode toho vybrat styl, který vám bude vyhovovat.

Varianty rolet pro exteriér

Rolety jsou ale k dispozici také pro exteriér, tedy k přichycení nad okna zvenku. Pak bývají zpravidla kovové, mohou mít nejrůznější funkce, od bezpečnostních rolet, přes rolety se zabudovanými sítěmi hmyzu až po screenové rolety.

Tagy: