Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Důvěřuj, ale prověřuj: jak se spolehnout na realitního makléře

realitní makléř

Myslíte si, že je vhodná doba pro koupi nové nemovitosti? Rozmýšlíte, zda investovat raději do domu nebo bytu, ve městě nebo na vesnici? Investice do nemovitosti je jistě správná volba, vhodnou právě pro vás by měl vybrat realitní makléř. Jak ale najít makléře, který bude pracovat pro vás, nikoli vy pro něho?

Důvěra musí být oboustranná

S falešnými realitními makléři se v poslední době roztrhl pytel. To ale není důvod, proč byste si neměli najmout pro výběr vlastní nemovitosti. Jde jen o to vybrat tu správnou realitní kancelář, která má jen kvalitní a zodpovědné zaměstnance, který vybere to nejlepší pro vás nikoli pro něj. Všeobecně platí, že byste měli požádat o pomoc realitního makléře, kterého znáte vy nebo vám ho někdo doporučí. Přesto si ale pro jistotu zjistěte i další reference, stačí zadat na internetu jeho jméno a hned uvidíte, kdo s ním měl či neměl problémy. Až po ujištění se, že to není podvodná osoba, se s ním sejděte a začnete pracovat na koupi nemovitosti.
Na realitního makléře se můžete obrátit i v okamžiku, kdy již máte nemovitost vyhlídnutou. Pomůže se vším, co by vám mohlo dělat problémy. Jako první a nejdůležitější bod, zjistí vám právní stav nemovitosti. Díky tomu se ubráníte problémům, které by mohli nastat po právní stránce. Ani o tom nemusíte vědět a koupíte dům s věcným břemenem, to se vám díky realitnímu makléři nestane. Jistě oceníte i prověření nemovitosti ze stavebního hlediska. Díky tomu se nemusíte bát, že dům, který koupíte, vám do několika měsíců spadne na hlavu, protože měl skryté závady. Finančně nejdůležitější je analýza kupní ceny nemovitosti. Díky této analýze zjistíte, jestli peníze, které prodávající požaduje, jsou opravdu relevantní a zda není možné cenu snížit. Realitní makléř vám také pomůže s papírování kolem. Převezme kontrolu nad převodem nemovitosti do vašeho vlastnictví a bude aktivně spolupracovat a advokátem.

Tagy: