Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Jak se bydlí v Praze v Krči

Home Sweet Home

Krč se rozprostírá na jihu Prahy v celkové ploše 5,21 km². Většinu území Krče tvoří paneláková sídliště a krásné předměstské neorenesanční vilové čtvrtě. To vše doplněné rozsáhlým lesem vhodným k poklidným procházkám i sportu.

Zabydlete se ve vile

Během výstavby Jižní spojky byla téměř celá Dolní Krč zbořena a zůstal zde pouze osamocený zámeček s parkem, rybníky a několika domy. Zámeček dnes slouží jako luxusní a velmi oblíbený čtyřhvězdičkový hotel Chateau St. Havel, kde se pořádají svatby a svatební hostiny. Horní Krč dopadla úplně jinak. Je plná novorenesančních vilek s nádhernými vyřezávanými sloupky a balkony. Žili zde například slavní spisovatelé Antal Stašek a Ivan Olbracht. Vily jsou v dnešní době často využívány jako letní sídla.

Praha Krč, Home Sweet Home

Praha Krč, Home Sweet Home

Kouzelná příroda na jihu Prahy

Krč v sobě skrývá i spoustu zeleně díky blízkému krčskému lesu. 285 hektarů zelené plochy se skládá z Michelského a Kunratického lesa. Lesem protéká Kunratický potok a jeho okolí je chráněné jako přírodní památka. Krčský les patří k nejoblíbenějším místům na odpočinek pro velkou část Pražanů. Druhou dominantou Krče je Thomayerova nemocnice, kde sídlí také IKEM (Institut klinické a experimentální medicíny).

Praha Krč, Home Sweet Home

Praha Krč, Home Sweet Home

V Krči máte vše nadosah

Dopravu v Krči zajišťujemetro linky C a hustá síť autobusů. Prochází tudy železniční síť
Praha-Vršovice nebo nádraží Praha-Braník. Z Krče se pohodlně dostanete do všech koutů Prahy za několik málo minut. Na občanskou vybavenost se v Krči rozhodně nezapomnělo. Najdete zde řadu obchodů a vyhlášených restaurací.

Přestěhujte se na dobrou adresu

Největší krčské sídliště Zelená Liška bylo jedním z prvních sídlišť, která se v Praze postavila. V řadě domů zdobí vchody originální motivy, aby jeho obyvatelé snadno našli ten správný. Krč rozhodně představuje atraktivní lokalitu, která je ideální pro investici, pronájem nebo koupi bytu. Najdete tu menší byty i velké prostory s terasou nebo balkony. Krč uspokojí v oblasti koupě či prodeje nemovitostí i ty nejnáročnější klienty.
Chcete také bydlet v Krči? Prohlédněte si nabídku pronájmů od realitní kanceláře Homesweethome.cz.