Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Vířivka jako fenomén moderní relaxace

Eden Platinum

Víte, že čtvrthodinová koupel v masážním bazénku zvýší obsah kyslíku v krvi cca o deset procent? Pobyt ve vířivce v podstatě efektivně provětrá celý organizmus.
Výhody vodoléčby, za niž lze působení masáží s pomocí bublinek a vodních proudů rozhodně považovat, objevili před tisícovkami let ve starověkém Egyptě, ale znaly je všechny velké světové kultury. Venkovní vířivky dnešního typu sice existují teprve zhruba čtyři desetiletí, ale v našich domácnostech se už dokonale zabydlely. Zejména proto, že hydroterapie člověku přináší úlevu od bolesti, únavy i stresu, je zdrojem pocitu sounáležitosti, radosti a pohody, představuje opravdu kvalitní odpočinek napříč generacemi. Ať už je vířivka umístěná v interiéru či exteriéru domu, její bublající a proudící voda uvolňuje endorfiny, které patří v současném uspěchaném životním stylu k „nedostatkovému zboží“, doslova odplavuje stres, jemuž je člověk chtě nechtě neustále vystaven. Ovšem aby to všechno opravdu fungovalo, je potřeba vsadit na skutečně kvalitní výrobek. Důležitý je zejména materiál a zpracování skořepiny vířivky: chcete-li záruku kvality, vybírejte mezi produkty vyrobenými z hladkého kompaktního akrylátu americké společnosti Aristech. (www.aristechacrylics.com).

Účinek masáže významně ovlivňují rovněž trysky, nejen co do počtu, ale především s ohledem na jejich umístění a způsob uchycení k akrylu: sázkou na jistotu je bezsilikonová instalace, jež zamezuje prosakování vody. Výběr ovlivňuje také typ regulace proudu. Před plastovými velmi často dostávají přednost nerezové, které sice skvěle vypadají, ovšem je nutné znát i jejich nevýhody. Jednou z nich může být náchylnost k poškození při dlouhodobému vystavení účinkům slunečních paprsků, riziko poškrábání, nebo horší ovládání mokrou rukou. Ať už tedy sáhnete po kterékoliv regulaci, vždy si před finálním rozhodnutím zkuste pohodlnost její obsluhy.
Vířivka.cz – Prodej vířivek

Tagy: