Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Eurookna: Nejlepší kombinace funkčnosti a estetiky

Foto: PKS okna

Potřebujete pro svou novostavbu kvalitní okna, která budou dobře vypadat a zároveň perfektně izolovat? Nebo potřebujete vyměnit okna v bytě, aby nedocházelo k nežádoucím únikům tepla? Přečtěte si, proč byste měli zvolit eurookna.

Přírodní materiál vydrží

Dřevo má ze své podstaty jako přírodní materiál velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti a oproti jiným typům oken staletími prověřenou životnost. Funkční dřevěná okna se nacházejí ve většině historických objektů a dnes se jejich vlastnosti díky technologiím ještě výrazně zlepšily. Moderní eurookna se vyrábějí z tzv. lepených hranolů, což jim zajišťuje vysokou stálost ve tvaru a rozměrech, a mají celoobvodové kování, které umožňuje variabilitu jejich otevírání. Zároveň si eurookna zachovala přirozený přírodní vzhled a eleganci, a tím vytváří přirozené teplo domova.

Nezatěžují životní prostředí

Při výrobě dřevěných oken se spotřebuje výrazně méně energie než při výrobě PVC oken. Eurookna od české firmy PKS okna mají navíc např. vhodnou povrchovou úpravu, při které je dbáno jak na impregnaci proti plísním, tak na ekologií. A právě povrchová úprava chrání okno před různými přírodními vlivy. Při pořizování eurooken tak můžete mít čisté svědomí, protože volíte přírodní a prověřený materiál s šetrnou povrchovou úpravu. Navíc i údržba není nikterak složitá.

Přizpůsobte okna svému vkusu

Každému z nás samozřejmě také záleží na tom, aby nová okna do exteriéru a interiéru zapadla esteticky. V případě eurooken můžete vybírat nejen z několika typů materiálu, například ze smrkového nebo dubového dřeva, ale také z barevných a tvarových provedení. Přírodní materiál umožňuje výrobu nadstandardních rozměrů, zdobných prvků i jednodušší opravy případných mechanických poškození. Díky tomu jsou dřevěná okna ideální jak pro moderní stavby, tak pro rekonstrukci starých a historických objektů.

Dnešní eurookna jsou často doplněna mnoha technologickými doplňky, které umožňují snadnou a plynulou manipulaci. Disponují kováním, které umožňuje mikroventilaci, dvojskly či trojskly, jež zajišťují ideální akustickou a tepelnou izolaci podle potřeby daných prostor a bezpečnostními prvky.

Na výrobu eurooken se zaměřuje mnoho výrobců. A to jak menších firem, tak větších firem. Podívejte se, jak k výrobě přistupují specialisté v tradiční české firmě PKS okna, inspirujte se širokou nabídkou různých typů jejich provedení oken a nechte si eurookna vyrobit na míru, abyste dosáhli nejefektivnějšího využití (a přesto si domů přinesli alespoň kousek přírody).