Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Garážová vrata jako výrazný prvek domu

foto: Hörmann

Široká nabídka typů, materiálů, dekorů a barev, stejně jako různé systémové možnosti, jsou vstřícné k výběru produktu, který dokonale vyhoví požadovaným technickým i vzhledovým parametrům.
Správný výběr závisí také na umístění garáže, stylu obytné stavby, požadované kvalitě vrat, systému jejich otevírání a ovládání, způsobu zabezpečení, tepelných parametrech, odolnosti proti povětrnostním podmínkám…

 

Výklopná jednoduchost 

Kvůli finanční dostupnosti a technické nenáročnosti bývají častou volbou při rekonstrukcích. Jejich výklopé křídlo však potřebuje adekvátní manipulační prostor, navíc se většinou nezateplují, proto se hodí hlavně pro garáže nevytápěné. Tepelné ztráty lze omezit zateplením polystyrenem či polyuretanem.

Úsporné rolování 

Díky konstrukčnímu řešení šetří místem v garáži i před ní, lze je instalovat bez dalších stavebních úprav do už hotového objektu. Tvoří je speciální hliníkové nebo PVC lamely umístěné nad sebou, obvykle vyplněné pěněným polyuretanem. Jejich působivý design umocňuje dokonalá povrchová úprava, ovládají se pružinou, nebo elektropohonem.

Sekční komplexnost

Montují se na připravený a povrchově upravený stavební otvor hotové garáže, jsou kompatibilní s jakýmkoliv jeho tvarem, hodí se i pro dodatečnou modernizaci garáže. Vrata složená ze zateplených, většinou ocelových sekcí zajíždějí po vodicích kolejnicích pod strop nebo do strany ke stěně, lze do nich integrovat vstupní dveře a doplnit je větracími mřížkami i několika druhy okének.

Boční vrata

Umožňují využít strop garáže například k podvěšení různých předmětů. K jejich benefitům patří takzvaná funkce integrovaných dveří: není nutné je pokaždé otevírat celá, lze je pouze částečně odsunout. Díky své konstrukci jsou boční sekční vrata snadno použitelná i u obtížných montážních situací, jako jsou sklony střechy.
S pohonem komfortně
Bezpečně a pohodlně, bez ohledu na nepřízeň počasí, se garážová vrata užívají ve spojení s elektrickými pohony, lze s nimi manipulovat s pomocí ručního ovladače přímo z vozu, bez nutnosti vystupovat.

text: redakce -ll-
Foto: Lomax, Trido, Olymps door, Hörmann