Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Nejvhodnější čas na výběr zahradní dlažby? Přece zima!

venkovní dlažba, foto: BEST, a.s.

Máte krásnou zahradu, ale přesto jí podle vás něco chybí? Uvažujete o tom, že ji vylepšíte o moderní zahradní dlažbu, která ji dokonale oživí? Potom se rozmýšlejte rychleji než doposud. Právě teď totiž nastává nejvhodnější období pro její výběr.
Jistě, do jara je času dost, jenže když si začnete v květnu vybírat, v červenci se možná rozhodnete a v říjnu budete mít položeno. A to už si ji vážně moc neužijete – bude sychravo a na zahradu vás to příliš nepotáhne.

Praktická i pěkná. Taková je moderní dlažba

Moderní zahradní dlažba je nejen velmi praktická, ale zároveň plní i estetickou funkci. Může se dokonce stát přidanou hodnotou vaší zahrady. Je však třeba vědět, k čemu se která hodí, a jaká snese právě takovou zátěž, kterou pro ni chystáte. Podstatný rozdíl totiž sice tkví v barvě a tvarech dlažby, mnohem důležitější je však možná zátěž – jinou dlažbu proto musíte zvolit na zahradní chodníky a jinou zase na parkovací plochu před svůj dům.

Vybírejte přes zimu, na jaře pokládejte

Jak už jsme avizovali, výběr venkovní dlažby byste neměli nechávat až na jarní měsíce. Chvíli totiž potrvá, než si vyberete, další čas uplyne, když se budete radit s odborníky. Nakonec budete hledat firmu, která pokládku provede kvalitně a za výhodnou cenu. Realizace dlažby samotné taky obvykle není záležitostí na hodinu a navíc je třeba počkat na vhodné počasí.
Takového ležérního květnového výběru byste mohli zalitovat v okamžiku, kdy se budete na novou dlažbu dívat v jeden říjnový deštivý den. Taková zpevněná plocha sice bude krásná, ale vy ji budete sledovat pouze z okna.

Udělejte si jasnou představu

Dříve než si dlažbu objednáte, máte možnost podívat se na vzorky přímo v terénu, abyste věděli, jestli jste si o nových plochách na své zahradě neudělali mylnou představu. Využít k tomu můžete například ARCH CENTRUM, po jehož návštěvě budete vědět, jestli vsadíte na svého favorita, nebo budete muset zvolit jinou dlažbu. Je lepší to vědět dřív a ušetřit si možné zklamání.

Vyberte si venkovní dlažbu přes zimu a nenechte se zaskočit tím, jak rychle uteče jaro. Zařiďte si pokládku tak, abyste ji mohli už v nadcházejícím létě stoprocentně využívat!